Для школярів Сєвєродонецька проведено правоосвітні заходи з нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»

10-12-2022

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Луганській області Ольга Бакуліна провела правоосвітні заходи для учнів середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 м. Сєвєродонецька Луганської області.

Школярі дізналися про історію запровадження Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля», метою якої є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Учнів поінформовано про те, що таке насилля, його форми, навчилися його розпізнавати та протистояти йому.

Під час заняття «Булінг у школі», Ольга Бакуліна розповіла слухачам про ознаки та форми дискримінації та детально зупинилася на такому виді її прояву, як булінг. Учнів поінформовано про відповідальність, передбачену, щодо осіб, які вживають дискримінаційні дії та надано інформацію, щодо органів, до яких можна звернутися за захистом у випадку, якщо учасник навчального процесу став жертвою булінгу. В межах заходу, учням було презентовано  мультфільм із серії «Ти і поліція» на тему «Булінг у школі».

У межах заходу «Права людини» регіональний координатор розповіла учням про поняття та сутність прав людини, зазначила якими нормативними актами вони регламентуються. Обговорила взаємозалежність прав та обов‘язків, свободу та її межі, роз’яснили у яких випадках права людини можуть бути обмежені.

Ольга Бакуліна повідомила про національні та міжнародні способи захисту прав та свобод та механізми їх поновлення, в тому числі, шляхом звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Джерело: Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - ]]>https://www.ombudsman.gov.ua/news_details/dlya-shkolyariv-syevyerodoneck...]]>