Денис Шмигаль: Відключень поки не буде, але українці мають заощаджувати електрику

17-10-2022

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль ]]>заявив]]>, що Україна змогла втримати енергетичну стійкість після масових атак Росії.

Він нагадав, що лише за перші три дні цього тижня ворог завдав до 130 ракетних ударів та ударів дронів-камікадзе по цивільних та енергетичних об’єктах, зокрема в столиці.

"Агресор прагнув залякати українців та паралізувати енергетику держави. Своєї мети він не досяг. Україна була готова до такого сценарію. Ми мобілізували зусилля для екстрених ремонтних робіт, відновили електропостачання в 4 тис. населених пунктах. Українці проявили свідомість, добровільно зменшивши споживання електроенергії в середньому на 10%. 15 жовтня споживачі Києва та області разом зменшили споживання на 7%.

Найсвідомішими щодо зменшення споживання стали мешканці Чернігівської області, їхній результат — майже 20%. Це дозволяє збалансувати постачання енергії в пікові години та не застосовувати планові відключення. Розраховуємо, що найближчими днями зранку та ввечері українці також утримаються від надмірного споживання електроенергії", - наголосив Денис Шмигаль.

Крім того, прем'єр міністр додав: "З резервного фонду держбюджету виділили 357 млн грн на ремонти інфраструктури в постраждалих від ракетних атак регіонах: на Київщині та Сумщині. Ідеться про критично важливі для життя людей об’єкти.

Уряд ухвалив дві постанови щодо врегулювання заборгованостей. 76 млрд грн підуть на виплату боргів суб'єктам газового ринку. Таким чином підприємства ринку будуть працювати стабільно та надаватимуть послуги в повному обсязі".

Джерело: ]]>https://www.facebook.com/dshmyhal/posts/pfbid02B2ggY1oo3FeLxPSDbyaMSEZgz...]]>