День Гідності та Свободи у Сєвєродонецьку

20-11-2020

Віддати шану громадянському подвигу, патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей та відстояли національні інтереси і європейський вибір України – це святий обов’язок усіх тих, хто нині живе у вільній та незалежній державі.

У переддень свята, 20 листопада, в Сєвєродонецьку розпочалися заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи.

Зранку виконуюча обов’язки голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська та керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Стрюк, вшановуючи пам'ять про тих, хто віддав своє життя за право жити у гідності та свободі, поклали квіти до пам’ятника генерал-майору Олександру Радієвському, який загинув захищаючи територіальну цілісність та незалежність нашої держави під час бою за звільнення Лисичанська.

В Луганському обласному музично-драматичному театрі проходить виставка «Фактор свободи», яка підготовлена Українським інститутом національної пам'яті та Центром досліджень визвольного руху. Сєвєродонецьку делегацію очолила заступник керівника ВЦА м. Сєвєродонецьк Ірина Степаненко.

На відкритті виставки ]]>Катерина Безгинська звернулася до присутніх: «Ми віддаємо шану людям, які захистили національні інтереси та відстояли європейський вибір держави. Своїм патріотизмом вони довели, що саме народ є господарем на своїй землі. Ми низько вклоняємося Героям Небесної Сотні, учасникам Революції Гідності, всім, хто віддав власне життя за право жити у вільній і незалежній державі. Я щиро вітаю всіх з Днем Гідності і Свободи! Бажаю всім нам миру, здоров’я, добробуту та злагоди, і, найголовніше, – незламної віри в щасливе майбутнє нашої України! Нехай Господь береже нашу батьківщину і кожного з нас! Слава Україні!»]]>

]]>Вона також наголосила, що українці не мають морального права забувати й про учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які відстоюють нашу територіальну цілісність: «Нам дуже важливо кожного дня всіма своїми справами показувати те, що ми розбудовуємо державу сильну, незалежну, правову і соціальну».]]>

На виставці представлено біографії Івана Мазепи, Степана Бандери та Симона Петлюри. Йдеться не тільки про них, як звичайних людей, які були здатні на надзвичайні вчинки, а й про ціле середовище, яке було сформоване довкола них. Історію про цих визначних постатей зобразили на сучасний лад. Банери, на яких розміщена інформація, представлені у формі акаунтів у соціальних мережах. Головна мета виставки – розвінчати міфи російської пропаганди, які формувалися як упродовж періоду російської імперії, так і протягом періоду радянської доби про ключові постаті в історії України.

]]>В закладах освіти та культури міста проводяться патріотично-виховні заходи.]]>

А з метою увічнення пам'яті загиблих героїв – учасників антитерористичної операції (АТО) - та враховуючи звернення Громадської спілки «Асоціація ветеранів війни, учасників бойових дій та волонтерів АТО Луганської області» та пропозиції Комісії з питань вшанування визначних подій і увічнення пам’яті видатних осіб на території міста Сєвєродонецька керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Стрюк 19 листопада поточного року підписав розпорядження про організацію та проведення конкурсу на кращий проєкт пам’ятника «Героям АТО» в м.Сєвєродонецьку.

Герої не вмирають!

Слава Україні! Героям слава!

Средняя: 5 (2 оценок)