Чергова сесія міськради

27-06-2018

Пленарне засідання чергової 48-ї сесії міської ради відбулось 26 червня. Його провів міський голова Валентин Казаков.

Порядок денний засідання містив понад 100 питань, більшість з яких стосувались землеустрою та землекористування.

Спочатку керівник Сєвєродонецької місцевої прокуратури Андрій Михайлюк довів до відома депутатів про організаційно-профілактичні заходи за поточний рік, спрямовані на ефективне виконання визначених законом функцій і завдань.

Потім депутати перейшли до розгляду порядку денного. Затверджено нову редакцію Міської цільової програми утримання та поточного ремонту доріг, внутрішньо квартальних проїздів та вулиць Сєвєродонецька на 2018 рік. Програма реалізується за такими напрямками: утримання дільниці по ремонту, утриманню і експлуатації доріг, мостів, зупинок міського громадського транспорту; придбання спеціалізованої техніки для поточного ремонту доріг; організація поточного ремонту доріг та тротуарів, а також утримання та поточного ремонту внутрішньоквартальних проїздів; організація системи дорожнього руху міста.

На 2018 рік затверджено й міську цільову програму поводження з побутовими відходами. Її пріоритетними завданнями є: впровадження системи збирання великогабаритних  та будівельних відходів з застосуванням портальних сміттєвозів, організація централізованого збирання та вивезення побутових відходів, утримання полігону ТПВ, ліквідація несанкціонованих звалищ сміття, майданчики під контейнери для ТПВ, оновлення парку контейнерів для ТПВ та ін.

Депутати прийняли позитивні рішення щодо Програми соціально-економічного і культурного розвитку м. Сєвєродонецька на 2018 рік та Плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації «Стратегії розвитку міста Сєвєродонецька на період до 2020 року».

Прийнято рішення про надання шефської допомоги  військовим частинам А0536 та А3488 Збройних Сил України.

Про затвердження Положення «Про помічників-консультантів депутата Сєвєродонецької міської ради VII скликання» доповідала секретар міської ради Ельвіна Марініч.

«Згідно з Положенням, депутат міської ради, згідно зі ст. 291  Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», може мати до п’яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах. У документі прописані Права та обов’язки помічників-консультантів депутата міської ради, організаційне забезпечення їх діяльності тощо», - прокоментувала Ельвіна Юріївна.

У зв’язку зі збільшенням кількості хворих з нефрологічною та з хронічною нирковою недостатністю депутати проголосували за створення відділення нефрології та гемодіалізу КУ «Сєвєродонецька міська  багатопрофільна лікарня».

Серед прийнятих рішень – затверджено нові редакції Статутів деяких комунальних підприємств, затверджено звіти за 2017 рік декотрих винесених на розгляд сесії міських програм.

Депутати підтримали рішення про встановлення ставок земельного податку на 2019 рік на території Сєвєродонецької міської ради і рішення про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік.

З метою підвищення ефективності роботи комунальних підприємств м. Сєвєродонецька на засіданні вирішено припинити в результаті реорганізації  юридичну особу - комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр м. Сєвєродонецька» шляхом приєднання до комунального підприємства «Житлосервіс «Світанок».

Одним зі своїх рішень депутати затвердили Детальний план території парку культури та відпочинку в районі оз. Паркове м. Сєвєродонецька.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження прийнято рішення створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Сєвєродонецької міської ради та затверджено Статут цієї установи.

Не прийняли депутати рішення про надання дозволу на оренду будівлі Льодового Палацу спорту. Проектом у тому числі пропонувалось відділу молоді та спорту від імені міськради укласти Договір на оренду будівлі Льодового Палацу спорту з ТОВ «А-Альфа Консалт» для забезпечення соціальних потреб міста.

Це питання пройшло жваве обговорення під час засідання. Зокрема, висловлювалися різні думки щодо законних шляхів використання громадою міста Льодового, поки не буде відоме остаточне рішення суду щодо власника Палацу.

Міський голова Валентин Казаков резюмував: «Абсолютно правильно ми говоримо про те, що потрібно вживати якісь дії щодо його збереження. Другий момент - сьогоднішній нібито власник не зробив ніякого акту прийому-передачі. Тобто він повинен був забрати всі діючі права на цю будівлю, в тому числі укласти договори на постачання води, електроенергії і т.і. Цього не зроблено. Не укладені договори ні з ким з обслуговуючого персоналу. Крім договірних відносин, є ще питання бухгалтерського обліку та відповідальності за витрату бюджетних коштів. Хто буде нести відповідальність за виплати? Тут потрібно ретельно розібратися, яке у нас є правове поле? Я дуже ретельно буду дивитися за дотриманням питань законності і якщо щось буде не так, я буду застосовувати право вето».

Заслухали висновки та рекомендації тимчасової депутатської комісії стосовно виконання гарантійних зобов’язань в якості робіт суб’єктами господарювання відповідно до договорів з ремонту доріг, тротуарів у 2017 році за рахунок міського бюджету.

Решта прийнятих рішень стосувалася в основному земельних питань.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Сєвєродонецької міської ради