Артем Лисогор озвучив міжнародним партнерам план першочергових дій зі стабілізації та реінтеграції деокупованих територій Луганської області

13-06-2023

Начальник Луганської обласної військової адміністрації долучився онлайн до засідання Ради Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Користуючись нагодою, він подякував партнерам з ПРООН за співпрацю в рамках проєктів та програм для Луганської області щодо підтримки громад, внутрішньо переміщених осіб та спрямованих на післявоєнне відновлення інфраструктури.

«Наразі, поки Збройні Сили повертають наші землі, ми активно працюємо над вирішенням поточних проблем та підготовкою плану першочергових дій зі стабілізації та реінтеграції деокупованих територій Луганської області», - зазначив Артем Лисогор.

Очільник Луганщини вчергове наголосив на низці пріоритетних напрямів співпраці.

Зокрема, це: створення на обласному рівні мобільних груп з обстеження технічного стану зруйнованих та пошкоджених будівель і споруд.

Започаткування нових проєктів альтернативного енергозабезпечення. Адже в умовах повної руйнації електромереж, швидким рішенням може бути тільки впровадження сучасних рішень чистих джерел енергії: встановлення сонячних панелей, гідрогенераторів, акумуляторних систем.

Одночасно з поновленням електропостачання, міжнародна технічна допомога буде потрібна для вирішення питань водозабезпечення, збирання і відведення стічних вод, логістичного супроводження, а також функціонування всього комплексу критичної інфраструктури комунального господарства.

Серед пріоритетних цілей, озвучених головою облдержадміністрації, також відновлення транспортного сполучення залізничними шляхами та транспортними переходами, а ще телекомунікацій та зв’язку, інтернету, базових послуг забезпечення функціонування системи екстрених служб.

Окремо обговорені питання підтримки малого та середнього бізнесу області, в тому числі, через надання допомоги в рамках грантових конкурсів.

У цьому контексті актуальним є: започаткування грантових програм та навчання; створення мережі ділових центрів/хабів для надання консультаційних послуг для бізнесу.

Зазначене співробітництво передбачається в рамках Компоненту I Програми ООН із відновлення та розбудови миру: «Економічне відновлення та розвиток інфраструктури».

«Зі свого боку облдержадміністрація готова надати всю необхідну допомогу для продовження діючих та втілення нових проєктів міжнародної технічної та гуманітарної допомоги», - запевнив партнерів Артем Лисогор.

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/artem_lisogor_ozvuchiv_mizhnarodnim_pa...]]>