36 тисяч врятованих від окупантів, 1850 виїздів на лінії вогневого контакту з ворогом та понад 700 тон доставлених гумвантажів, - поліція Луганщини гідно служить та захищає

04-07-2023

«У 2015 році у слова, що написані на стязі Нацполіції: «Служити і захищати!», закладався зовсім інший зміст: служити – Батьківщині і захищати громадян від свавілля на вулицях. Але у 2022-му нам довелося захищати наших громадян не тільки від грабіжників, а й від окупантів та наслідків повномасштабної російської агресії. Поліція Луганщини завжди гідно виконує свій обов’язок. Дуже багато наших колег воюють: є поранені та загиблі. Героям, що віддали життя за нашу незалежність, - Вічна Слава! А усіх, хто несе службу у бойових умовах – зі святом!» - звернувся до своїх колишніх колег начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор під час урочистого заходу з нагоди Дня Національної поліції України.

За бездоганну службу, зразкове виконання службового обов’язку, особисті заслуги в забезпеченні публічної безпеки і порядку, захист конституційних прав та свобод громадян, протидію злочинності в умовах, пов’язаних з ризиком для життя, особисті мужність і героїзм, виявлені під час збройної агресії російської федерації, він нагородив знаком пошани «Захиснику Луганщини» Олександра Дечка - начальника відділу, підполковника поліції, Ігоря Ляліна - заступника начальника управління логістики та матеріально-технічного забезпечення, майора поліції та Володимира Пономаря - начальника відділу управління превентивної діяльності, полковника поліції. Іменний годинник від голови обласної державної адміністрації отримав Віталій Кутовий - начальник управління головної інспекції, підполковник поліції.

Високі професійні здобутки ще 21 співробітника ГУНП у Луганській області відзначені Почесними грамотами та Листами подяки облдержадміністрації.

Співробітники Національної поліції Луганщини разом з іншими силами безпеки та оборони з перших днів повномасштабного вторгнення росії продовжують протистояти ворогу, беруть активну участь у евакуації населення з територій бойових дій та наданні гуманітарної допомоги.

Від початку агресії рф поліцейськими надано допомогу в евакуації понад 36 тисячам громадян.

Попри постійні обстріли, працівники ГУНП в Луганській області здійснили понад 1850 виїздів на лінії вогневого контакту з ворогом та доставили понад 700 тон гуманітарних вантажів.

Під час активної фази військових дій на території Луганської області з-під завалів врятовано 180 людей, серед яких 35 дітей.

Під час виконання бойових завдань, спеціальними підрозділами ГУНП на території області затримано та передано до СБУ чотирьох військовослужбовців рф, а також 16 громадян, які здійснювали корегування вогню військ рф.

Наразі працівники підрозділів ГУНП здійснюють документування воєнних злочинів окупантів, надають допомогу цивільному населенню, у тому числі з евакуації поранених та поховання загиблих, установлюють місцеперебування та умови проживання громадян.

Незважаючи на тривалі активні військові дії, не припиняється робота з документування та розслідування кримінальних правопорушень, вчинених на території Луганської області. Зокрема, розслідуються злочини, вчинені військовослужбовцями окупаційних військ, факти колабораційної діяльності та мародерства.

У складі зведених загонів працівники підрозділів поліції Луганщини проводять заходи з розмінування, відновлення публічної безпеки та правопорядку у деокупованих населених пунктах.

Тільки протягом минулого року на території Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Київської областей оглянуто майже 520 га території, виявлено та вилучено 5524 боєприпаси та 8,2 кг вибухових речовин.

На жаль, під час виконання службових обов’язків у минулому році героїчно загинули шість працівників ГУНП у Луганській області.

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/36_tisyach_vryatovanih_vid_okupantiv_1...]]>