Рятувальники Сєвєродонецька закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах

13-05-2019

На території Сєвєродонецької міської ради продовжує горіти суха трава. Шкода від спалювання сміття, листя і сухої трави надзвичайно небезпечна. Не всі мешканці області  це усвідомлюють і як наслідок - пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах. Серед причин виникнення пожеж сухої рослинності та лісових масивів - необережне поводження з вогнем, звичайна необачності. Статистика поповнюється цифрами щодня.

Сєвєродонецьке МУ ГУ ДСНС України у Луганській області закликає населення дотримуватися елементарних Правил пожежної безпеки в лісових масивах та природних екосистемах:

• відпочивайте лише у спеціальних лісових зонах відпочинку,  не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
• якщо багаття розпалено, то для недопущення поширення полум’я та  виникнення пожежі обкопайте його земляним рівчаком;
• намагайтеся не палити в лісі, не кидати недопалки на землю;
• не користуйтеся у лісі чи поблизу його масивів піротехнічними засобами: петардами, бенгальськими вогнями, повітряними ліхтариками тощо;
• не створюйте смітників у лісі, тим більше не підпалюйте їх;
• ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
•  не заїжджайте безпосередньо в ліс автомобілями.

При виникненні пожежі:

- обов’язково повідомте про пожежу за номером “101”;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, гілками, грунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;
 - якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру:
 - повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності   допоможіть їм вийти з лісу.

Сєвєродонецьке МУ ГУ ДСНС України у Луганській області