Ви тут:

«16 днів проти насильства щодо жінок та дівчат»: жителі східних міст України стануть учасниками соціальної вистави

29-11-2019
Категорія: 

Запрошуємо на перегляд соціальної театральної вистави народного театру "Театроманія" (м.Маріуполь) в рамках міжнародної акції "16 днів проти гендерного насильства".

Вистава розпочнеться 10 грудня 2019 року о 17:00 у міському Палаці культури (проспект Хіміків, 28, велика зала). Вхід вільний.

 

Цей проект був ініційований Програмою ООН із відновлення та розбудови миру з метою поглибити розуміння того, наскільки широким є поняття насильства. Зокрема, однією із найбільш гострих проблем ґендерно обумовленого насильства є те, що воно часто залишається невидимим – як для сторонніх осіб, так і для самих жертв цього насильства.

Тож, аби наглядно довести, що насильство, окрім фізичного, буває також психологічним, економічним чи сексуальним, усіх бажаючих запрошують переглянути виставу «Гупьошка» від народного театру «Театроманія» з м. Маріуполь. Це – гостросюжетна соціальна драма режисера Антона Тельбізова за п’єсою Василя Сігарєва, головна героїня якої перебуває у токсичних відносинах з чоловіком-абьюзером. 

Головна особливість вистави – у її інтерактивності. На глядачів чекає не просто споглядання за історією насильства, контролю та зневіри. Відвідувачі зможуть також стати учасниками інтерактивної інсталяції, яка розкриє близько 50 ознак насильства – як очевидних, так і прихованих. Кожен глядач зможе самостійно обрати власний перелік ознак, які, на його думку, найбільше характеризують насильство. Таким чином, інсталяція ще й слугуватиме своєрідним соцопитуванням учасників події. 

Згодом усі ці ознаки вони зможуть відшукати і в діях героїв вистави, а також самостійно визначити, який із видів насильства відбувається на сцені у даний момент. Такий інтерактивний формат має на меті показати відносини насильства зі сторони та підкреслити важливість того, щоб вчасно розпізнати насильство, не замовчувати та не терпіти його, і звертатись по допомогу до близьких людей, соціальних служб та правоохоронних органів.

Довідкова інформація: Заходи проходять в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).