Заява в.о. міського голови В.Ткачука щодо руху громадського транспорту у Сєвєродонецьку

24-04-2020

До міської ради находять звернення жителів міста, в яких висловлюється сумнів в необхідності руху громадського транспорту у місті у денні часи, висловлюється думка, що таким чином марнується міський бюджет. Маю роз’яснити позицію керівництва міста з цього приводу.

Головна мета діяльності нашої команди управлінців, яка була сформована 22 грудня 2018 року, забезпечити для жителів міста найкращі умови для проживання. Зрозуміло, що в межах тих ресурсів і умов, які існують. Можливість користуватися громадським транспортом – це один з головних  показників комфортності проживання у містах. Тож, ми робимо і будемо робити усе можливе, щоб громадський транспорт у Сєвєродонецьку був зручним та доступним.

У зв’язку з карантином Уряд Постановою від 02 квітня 2020 р. №255,  підпункт дев’ять пункту два, заборонив регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі. У зв’язку з цим рух громадського транспорту в усіх населених пунктах Луганської області, крім Сєвєродонецька, припинився.

Але Сєвєродонецька міська рада не може погодитись з таким варіантом. Навпаки, ми зробили усе можливе, щоб поновити рух міських автобусів, коли перевізники припинили його з економічних міркувань. Ми змогли знайти спосіб, щоб поновити рух автобусів на Борівське.

При цьому місто на 100% виконало урядові рішення, спрямовані на зменшення мобільності населення, на попередження поширення епідемії. Саме для цього Уряд заборонив перевезення пасажирів міським транспортом, щоб люди лишалися вдома і не ризикували. З цим ми абсолютно згодні, життя та здоров’я понад усе.

Але є певна група людей, які за умов карантину мають продовжувати працювати. Це - медичні працівники, поліцейські, продавці, фармацевти, працівники «Азоту», «Імпульсу» тощо. Це теж жителі Сєвєродонецька, і міська влада має забезпечити їм можливість дістатися до місця роботи. Виконком Сєвєродонецької міської ради знайшов законну можливість продовжити у місті пасажирські перевезення, але законна вона саме для цієї категорії. А інші мешканці, особливо непрацюючі пенсіонери, повинні залишатися вдома і не їздити тролейбусами. Заради свого здоров’я та життя.

Тож, посадка в тролейбуси та міські автобуси у Сєвєродонецьку проводиться виключно по тимчасовим посвідченням, які видають міська рада, Сєвєродонецька багатопрофільна лікарня, по службовим посвідченням співробітників правоохоронних структур. На сьогоднішній день Сєвєродонецька міська рада видала 6267 таких посвідчень. Тобто право проїзду громадським транспортом у Сєвєродонецьку мають приблизно 10% населення, яким це право потрібно для виконання роботи, яку не можна відкласти до закінчення карантину.

Вважаю за досягнення нашої команди, що у ці важкі часи ми забезпечили функціонування міського громадського транспорту.

Чи є воно в таких умовах збитковим? Звичайно. Виручка з оплати проїзду в тролейбусах зменшилась приблизно втричі.

Дійсно, вдень тролейбуси їздять майже пустими. І є певна кількість жителів міста, перш за усе, з числа довірених осіб народних депутатів від партії «Слуга народу», які вважають, що вдень рух тролейбусів треба припинити. І випускати їх у рейс лише зранку та у вечорі. Ми не згодні з такою позицією. Людям, які підтримують життєдіяльність міста, потрібно пересуватися містом не лише зранку і ввечері, але й удень. І не може тролейбус ходити один раз на годину, тоді це вже не буде громадський транспорт.

Тож, тролейбуси і міські автобуси будуть у Сєвєродонецьку перевозити пасажирів протягом усього дня. І протягом усього карантину.