Вихідних на передовій не буває

28-10-2016

У той час, коли більшість громадян нашої держави відпочиває після чергового робочого тижня, у військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ) – бійців АТО вихідних днів не буває. Які вихідні, коли ворог кожного дня здійснює підступні обстріли та випробовує на міцність наші опорні пункти і незламність бойового духу українського воїна?

Для того, щоб наші захисники відчували, що вони не самі у протистоянні з агресором, а також для покращення морально-психологічного стану бійців офіцери Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва опе­ративно-тактичного угрупування «Лу­ганськ» відвідують підрозділи ЗСУ незалежно від календаря.

Ось і цими вихідними ми побували у одному з підрозділів ЗСУ, який знаходиться безпосередньо на передовій. Звичайно, ми приїхали не з пустими руками. Дорогою на кожному блок-посту роздавали бійцям обереги та національну символіку – прапорці, браслети, мотанки тощо. А серед речей, які ми доставили, було найнеобхідніше – тепла білизна, шкарпетки, светри, протизастудні засоби, печиво і навіть кава.

Крім того, СІМІСи привезли дитячі малюнки та сувеніри і свіжу пресу. При цьому, окрім центральних видань ми доставляємо газети, підготовлені нашими друзями-волонтерами безпосередньо про Донбас та для Донбасу, цього разу це була «Наша Жизнь». У свою чергу, військові розповсюджують цю пресу серед місцевого населення. Таким чином, з’являються нові містки комунікацій, а у місцевих змінюється ставлення до ЗСУ.

Але головне, що нас порадувало, так це настрій наших військовослужбовців. Не зважаючи на обстріли та холодну погоду, бійці відверто спілкуються, жартують, запитують про справи. Ніхто з наших співрозмовників не скаржився, а це свідчить, що мікроклімат у підрозділі здоровий, а бойовий дух – на висоті. «Секрет» позитивного настрою бійців ми зустріли в одному з бліндажів – маленькі кошенята. Командир підрозділу говорить, що «кототерапія» на другому місці серед засобів від поганого настрою після обслуговування техніки та чистки зброї.

Вкотре переконалися, як приємно вручати подарунки, але за це ми знову дякуємо нашим львівським друзям-волонтерам (після ротації обов’язково відвідаємо Львів, щоб особисто сказати людям слова вдячності за їх громадянську позицію).

Дорогою назад у Нижньому зустріли двох хлопчаків, які виявилися братиками і грали у «війнушку». Оскільки поверталися порожніми, подарували їм національну символіку та маленькі мотанки-обереги. Хочеться, щоб дітям ніколи не довелося побачити справжню війну, нехай вона залишиться в їх пам’яті, як дитяча гра.

А нашим бійцям бажаємо повернутися додому живими та неушкодженими, з честю виконавши свій обов’язок.

Слава Україні!

Прес-служба ОЦЦВС ОТУ «Луганськ»