Ветеранам виплачено щорічну разову грошову допомогу до 5 травня

30-04-2021

Відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертв нацистських переслідувань» Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області проводить щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня.

На виплату разової грошової допомоги до 5 травня в 2021 році УСЗН Сєвєродонецької міської ВЦА отримало10,369 млн грн, що складає 95 % від загальної потреби.

На сьогодні разову грошову допомогу отримали 6,6 тис. ветеранів на загальну суму 10,369 млн. грн.

***

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2021 № 325 “Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертв нацистських переслідувань», разова грошова допомога до 5 травня у 2021 році виплачується в таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 4421 грн, II групи – 3906 грн, III групи – 3391 грн.

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1491 грн;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4421 грн;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 966 грн;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 грн.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цими законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі.

Військовим, поліцейським, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), допомога виплачується на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

Загалом виплата грошової допомоги здійснюється через відділення поштового зв’язку за місцем проживання або банківські установи.

Особи, які не отримають грошову допомогу до 5 травня 2021 року, мають право звернутися за нею до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2021 року.