В Сєвєродонецьку відзначили День Гідності та Свободи

23-11-2016

21 листопада, в третю річницю початку Революції Гідності, в Сєвєродонецьку пройшов урочистий захід, присвячений цій даті.

Три роки тому оголошення тодішньго президента України Віктора Януковича про те, що наша держава відхиляється від вектора європейського розвитку, стало останньою краплею терпіння українців. Саме тому вони вийшли на безстрокову акцію протесту. Вийшли за честь та гідність українського народу. Вийшли з миром. Але тодішнє керівництво країни не схотіло прислухатися до громадян. Замість того, щоб мирно владнати наростаючий конфлікт, влада прибігла до силового методу. Керманичі країни намагалися розігнати протестуючих. Проте їм цього не вдалося. Навпаки, це свавілля ще більше розлютило український народ. Проти злочинної влади повстала вся країна. В різних кутках нашої держави проходили багатотисячні мітинги в підтримку основного епіцентру протесту, який кожного дня набирав обертів в Києві, на Майдані Незалежності. Відчуваючи свою слабкість та безсилля перед народом, знаходячись в політичній агонії, влада вдається до кривавих методів, під час реалізації яких гине більше ста активістів. Проте і це не зупинило волелюбний український народ. Тирани-керівники, розуміючи що ніщо не зупинить українців на шляху до незалежності та кращого життя, вибирають найбоягузливіший шлях: вони вдаються до втечі, що фактично вважається перемогою протестуючих.

«З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13.11. 2014 року, 21-го листопада відзначається День Гідності та Свободи.

Третю річницю початку Революції Гідності в Сєвєродонецьку відзначали в міському Палаці культури. В великому фойє закладу пройшла тематична «Україна – територія гідності та свободи», під час якої учасникам акції нагадали історію та хронологією тих доленосних для українського народу та державності подій.

Приєднались до заходу й заступники Сєвєродонецького міського голови Сергій Зарецький та Олексій Ярош, а також радник мера Григорій Пригеба.

«Три роки промайнули як один день. Багато чого відбулося після тих подій. Багато упущено шансів, багато надій, які не здійснились, - звернувся в ході акції до присутніх Сергій Зарецький. - Але я вірю, що все попереду. Попереду реформування нашої країни, закінчення війни, становлення молодого покоління як гідних членів нашого суспільства».

Учасники акції виклали лампадками та свічками на площі біля Палацу культури  тризуб – символ нашої країни, за краще життя в якій гинули активісти на Майдані.

"СВ"