В Сєвєродонецьку відкрили меморіальну дошку загиблому бійцю АТО

14-10-2016

13 жовтня на площі біля Сєвєродонецького НВК "Спеціалізована школа-колегіум НаУКМА" відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки загиблому бійцю 53-ї бригади ЗСУ Миколі Литовку, який тут навчався.

Микола Литовко загинув 18 липня поточного року під час виконання ним своїх службових обов’язків від ворожого снаряду. В останню путь героя проводжали на колінах в символічну дату: 22 липня, в другу річницю визволення міста від незаконних збройних формувань. В пам'ять про воїна-земляка, який віддав своє життя за батьківщину, було вирішено відкрити меморіальну дошку на фасаді  закладу, де він навчався.

В урочистій церемонії відкриття пам’ятного знаку приймали участь родичі загиблого героя, представники Сєвєродонецької міської ради, військових структур, громадських організацій, учні та колектив НВК, сєвєродончани та гості міста.

Під час заходу звернувся до присутніх Сєвєродонецький військовий комісар Олег Чехута.

«Микола був прикладом мужності та героїзму. Одним з перших він пішов захищати Україну. І, боронячи кордони від ворога, він віддав найцінніше – своє життя. І ми маємо пам’ятати його та всіх тих, хто загинув за те, щоб Україна була вільною та незалежною. Вічна їм пам’ять», - сказав Сєвєродонецький військовий комісар.

Слово взяла й однокласниця Миколи Ольга Височина. Вона розповіла присутнім історію зі шкільного життя, коли за незадовільну поведінку вона разом з Миколою опинилася в кабінеті директора. Тоді юний Микола Литовко взяв провину за бешкетництво на себе.

«Он не перекладував свою провину на інших. В нього ця риса характеру була проявлена ще змалку. Тому, напевно, не став перекладувати свій обов’язок служити та захищати Батьківщину на когось іншого», - резюмувала Ольга.

Під час заходу присутні вшанували пам’ять Миколи Литовка та інших загиблих в АТО воїнів хвилиною мовчання, а в фіналі поклали квіти до відкритого пам’ятного знака.

«Дякую за те, що не забули за нашогогероя, і я дуже рада, що йому відкрили меморіальну дошку, - сказала вдова загиблого бійця Рита Литовко. - Цей знак буде доброю пам’яттю для мого чоловіка».

«СВ»