USAID надає допомогу в навчанні з питань створення та функціонування ОСББ

20-07-2021

16-17 липня в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» в Святогірську відбувся тренінг для активних співвласників багатоквартирних будинків та представників ініціативних груп, що розпочали створення ОСББ.

В роботі тренінгу брали участь і посланці від громадських організацій, органів місцевого самоврядування та їх комунальних закладів, що опікуються питаннями ОСББ.

Делегація від Сєвєродонецької міської територіальної громади складалася з 17 осіб, яку було організовано за сприяння КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку».

Окрім сєвєродончан в заході прийняли участь представники з Рубіжного, Кремінної та Новопскова.

Головна мета заходу - підвищення компетентності та активізації співвласників житлових багатоквартирних будинків (власників квартир та нежитлових приміщень).

Під час навчання безпосередня організатор тренінгу Світлана Карпінська та досвідчені експерти-практики Галина Мірзахмедова, Тарас Репицький та Олександр Подоляка

висвітлили важливі та вкрай необхідні теми:

- Обов’язкові кроки у встановленні ОСББ;

- Правовий, економічний та інші важливі аспекти інституціалізації;

- Формування Ініціативної групи та її функцій

- Підготовка Установчих зборів;

- Проведення Установчих зборів/рішень, які будуть прийняті;

- Реєстрація ОСББ.

В процесі активного навчання жваве обговорення учасників заходу викликали питання про загальні практики управління багатоквартирним будинком та технічне обслуговування будинків, відносини суб’єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об’єднанні та методами ефективно розпоряджатися наявними ресурсами з можливістю додатково залучати фінансові ресурси на свою статутну діяльність.

За результатами тренінгу учасники отримали сертифікати.

Средняя: 5 (4 оценок)