Ви тут:

У Сєвєродонецьку відбувся захід, присвячений відміннику освіти, педагогу-новатору, поету Віктору Івановичу Козодоєву

03-02-2020
Категорія: 

Жил прекрасный человек

С душою окрылённой  –

Известный в городе поэт –

ВИКТОР КОЗОДОЕВ.

Всем сердцем город наш любил,

Слагал стихи простые.

Мы их читаем, словно Гимн, -

Слова любви святые!

И льются, словно ручейки,

В одну большую речку,

Стихи его,  как маяки

Истории Северодонецка…

 

(Виктория Куценко)

 

 30 січня 2020 року в рамках розширеного засідання міського методичного об'єднання керівників гуртків позашкільних установ міста в Сєвєродонецькому  Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді  був проведений літературно-просвітницький  захід «У моральному кліматі пам'яті».  Присвятили його нашому земляку, відміннику освіти, педагогу-новатору, поету, громадянину - Віктору Івановичу Козодоєву, якого, на жаль, немає серед нас уже  6 років.  

Серед запрошених гостей - колег, учнів, друзів  Віктора Івановича- була присутня і його сестра  Платоненко Марія Іванівна.

Протягом всього заходу лунала життєстверджуюча  поезія  В.І. Козодоєва  та  присвячені йому  вірші  місцевих поетів:  Б.Б. Мохонька,  С.М. Попової,  М.І. Воронової, які також були присутні на заході,  та самої М.І. Платоненко.   

 І безліч теплих слів та спогадів про Людину з великої літери …

 Розсудливий, урівноважений, наділений з малечку  мудрістю, інтелегентний, за своєю природою трохи філософ і великий лірик,  він вибрав для себе надзвичайно складну і відповідальну професію вчителя, так, як рано усвідомив, що головна цінність у цьому світі - Людина.

 Він став справжнім учителем для декількох  поколінь сєвєродончан,  розсудливим і справедливим керівником для педагогів міста,  які відповіли йому любов'ю та повагою,  і пишаються тим, що життєва стежина  звела їх з Віктором Івановичем.

  Сєвєродонецьк - це його доля, обрана в юності. З перших днів життя в нашому місті він полюбив його всією душею і написав на цю тематику багато віршів.  Які, до речі, стали  основою  віртуальної екскурсії  Сєвєродонецьком, що була проведена для учасників заходу  Вікторією Анатоліївною  Гуржій,  заввідділом ЦТКЕУМ.

  Як справжній поет- патріот, Віктор Іванович присвятив свої ліричні твори і  героїчній даті- звільненню тоді ще селища Лісхімстрой від німецько-фашистських загарбників.  1 лютого 2020 року  відзначається її 77-ма річниця. Про те, як відбувалось звільнення нашого міста в далекому 1943 році, розповів керівник музею Бойової слави Центру туризму Кісляков Віктор Германович. До нього приєднались і педагоги-позашкільники,  прочитавши вірші  В.І. Козодоєва, присвячені цій сторінці  в історії Сєвєродонецька.

Літературно-просвітницький  захід «У моральному кліматі пам'яті» вийшов дуже зворушливим та емоційним, сповненим світлою пам’яттю, добром, щиросердям,  що в своїх  виступах підкреслили  Шестопалова Ольга Юхимівна, вчитель історії колегіуму і коллега В.І. Козодоєва,  Валентина Миколаївна Шпакова, методист, керівник гуртка ЦТКЕУМ,  Борисова Лариса Леонідівна,   директор Центру туризму,  Гаввіна Наталія Вікторівна,   головний спеціаліст відділу освіти,  Марина Василівна Терешкова, методист ЦТКЕУМ, яка і підготувала  даний захід за професійної підтримки своїх колег.

 Завершилася зустріч документальною ретроспективою заходів, в яких брав участь В.І. Козодоєв під час своєї роботи в ЦТКЕУМ,   та  гучними  тривалими оплесками  від усіх присутніх,  як данини  таланту прекрасної людини і творця!

 

                                                  Відділ  освіти Сєвєродонецької міської ради

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)