У Сєвєродонецьку урочисто підняли Державний Прапор України на площі Перемоги

23-08-2021

23 серпня сєвєродонецька делегація на чолі з керівником Сєвєродонецької міської ВЦА Олександром Стрюком взяла участь в обласних урочистостях до Дня Державного Прапора України.

У цьому році присутні на заході могли доєднатися до урочистостей за участю Президента України Володимира Зеленського з нагоди Дня Державного прапора на Черкащині, де у селі Мар’янівка  спеціально до 30-річчя незалежності нашої держави був створений арт-комплекс «Географічний центр – серце України».

]]>«У 30-ту річницю відновлення нашої незалежності ми піднімемо його саме тут – у географічному центрі України. Саме тут б’ється серце України. Це арт-об’єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють наші 24 області та наш Крим. Це дійсно символ того, що підніматися вгору та бути на висоті набагато легше разом. І сьогодні в небо одночасно здійматимуться тисячі наших державних прапорів. В усіх регіонах, в усіх містах, по всій Україні та за її межами», – сказав Глава держави.]]>

Трансляція відбувалась наживо. І можна було побачити, як  одночасно державні прапори були підняті в усіх регіонах України,  де в межах Національної програми «Велике будівництво» також були споруджені спеціальні флагштоки.

Почесне право підняти державний прапор над Луганщиною надали очільнику Луганщини Сергію Гайдаю, вихованцю Львівського військового ліцею Михайлу Мазунову, сину загиблого на Донбасі військового, та вихованцю Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії" Мирославу Денисенку.

«Дорогі земляки! Шановні побратими зі Львівщини! Вітаю вас з Днем Державного Прапора України! Цьогоріч – це особливе свято! Адже до 30-ї річниці незалежності нашої держави у кожній області встановлені найвищі прапори! На Луганщині символ нашої державності встановлений на 150 метровій телевежі поблизу Попасної. Чому саме там, а не у Сєвєродонецьку? На щастя, ми зупинили російську агресію саме тут. Лінія розмежування, а вона ж і лінія фронту, проходить на відстані 8 кілометрів від телевежі «Комишуваха». Тож найбільший на Луганщині символ нашої перемоги, видно й з окупованого Первомайська та інших населених пунктів», – ]]>привітав присутніх Сергій Гайдай. ]]>

Очільник області також вкотре наголосив на єдності України: «Я щиро радію і вірю у незламність нашого бойового духу, дивлячись на хлопців-вихованців Львівського ліцею Героїв Крут. Їх ровесники, кадети з Луганського обласного ліцею імені героїв Молодої Гвардії, наразі також піднімають Державний Прапор у Львові. І щоб там не волала російська пропаганда, намагаючись поділити Україну на Схід і Захід. Ми – єдина країна, один народ, і в наших жилах тече волелюбна козацька кров!»

Разом із Незалежністю України народилися надзвичайні люди. Вони вільні духом, міцні та непохитні. Дуже символічно, що Олександр Толок – старший офіцер штабу Луганського прикордонного загону імені Героя України Євгенія Пікуса, який народився саме 24 серпня 1991 року, привітав земляків із прийдешніми святами та побажав, щоб над кожним населеним пунктом Луганської області гордо майорів синьо-жовтий стяг, проголошуючи «Ми – Україна!».