Ви тут:

У Сєвєродонецьку презентували старт проєкту «Добрі сусіди - одна країна»

21-05-2021
Категорія:

У Сєвєродонецькій міській ВЦА 21 травня відбулась презентація проєкту «Добрі сусіди – одна країна». Це півторарічний проєкт, направлений на розвиток культури добросусідства та громадянської активності через популяризацію інституту ОСББ. Над ініціативою працюватиме Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» (ІМР) за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Сєвєродонецьк - один з 15 цільових міст Донецької та Луганської областей, що будуть охоплені проєктом. Через тісну співпрацю з місцевою владою, надання консультаційної та менторської допомоги активу ОСББ та ініціативним групам, впровадження проєкту «Добрі сусіди – одна країна» сприятиме поширенню практики створення нових ОСББ у мiстi та обміну досвідом між ними, збільшенню кількості асоціацій ОСББ та неурядових організацій, модерування діалогу між владою та ОСББ.

Привітав учасників й керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк: «Ми продовжуємо співпрацювати з нашими ОСББ. Також долучився проєкт USAID. Це крок вперед, і він дасть дуже добрі результати.»

Ніна Подколзіна, спеціаліст із залучення громадськості Проекту USAID DG EastActivity, у своєму вступному слові подякувала за активність та висловила сподівання, що Сєвєродонецьк стане надійним партнером у цій справі.

Презентацію проєкту за допомогою відеозв’язку провела Вікторія Погорелова, старший спеціаліст з питань розвитку ОСББ. Так, головна мета – розвиток культури добросусідства та громадянської активності в багатоквартирному житловому секторі цільових міст.

Експертка зазначила: «Проєкт прийшов у місто невипадково, а тому що місто демонструє стратегічне бачення, відповідність цілям обласної програми. Міська територіальна громада має напрями, співзвучні з напрямами діяльності ОСББ. Це зазначено у Стратегії розвитку громади, Програмі підтримки ОСББ у Сєвєродонецьку та Програмі «Тепла оселя» щодо відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ.

Серед іншого Вікторія Погорелова звернула увагу представників ОСББ, що пріоритет у співфінансуванні проєктом USAID ініціатив, які реалізують ОСББ, надаватиметься таким, які є найбільш цінними у масштабі міста.

По завершенні заходу Сєвєродонецькою міською ВЦА в особі керівника Олександра Стрюка та Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку», яка є виконавцем Грантової діяльності «Добрі сусіди – одна країна», що фінансується Проектом USAID «Демократичне врядування в Україні» підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво в рамках реалізації грантової діяльності за фінансування агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Добрі сусіди – одна країна» щодо співпраці для укріплення добросусідства та громадянської культури, поліпшення залучення громадян до громадського життя міст, побудови надійного партнерства між державними органами, органами місцевого самоврядування, територіальними громадами, ОСББ, НУО та громадянами.

Рейтинг:
Средняя: 5 (1 оценка)