У Сєвєродонецьку Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр святкує 80-ту річницю (+ ВІДЕО)

24-09-2021

24 вересня Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, що після переїзду з окупованого російськими загарбниками Луганська став одним із центрів збереження, відродження і примноження духовної спадщини Луганщини, зібрав друзів на відкриття нового театрального сезону та 80-ту річницю з часу створення.

З кожним театральним сезоном минають вистави, концерти, фестивалі. Але за кожним з них – напружена праця колективу театру, відданий глядач та підтримка друзів, спілкування з якими переростає у міцні надійні стосунки і матеріалізується у творчих проєктах. Тому не дивно, що на 80-тиріччя та відкриття нового театрального сезону привітати колектив Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру на чолі з його керівником завітали і представники влади, і творча еліта області та міста, і багаточисельні шанавульники.

Голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай звернувся до присутніх: «Я дуже добре пам’ятаю цю будівлю – тут чотирирічною дитиною я обійшов всі входи і виходи, бо тут працювала моя бабуся. Я вітаю вас з круглою датою. 80 років – це дуже багато, хоча для когось вони промайнули дуже швидко. Я багато бачив різних вистав, але ж те, що відбувається тут, завжди цікаво та дуже емоційно, а іноді навіть важко. Яким би не був робочий графік, а сьогодні він дуже щільний, на відзначення річниці я приїхав із задоволенням. Дякую за той театр, який я знав дуже давно, і в який я повернувся через 35 років. Дуже би хотів, щоб врешті-решт ми обов’язково відкрили театральний сезон в Луганську».

Сергій Гайдай побажав колективу театру безмежної творчої енергії, багато нових цікавих вистав, величезного натхнення та звісно здоров’я.

За сумлінну працю, значний внесок у розвиток театрального мистецтва Іменним годинником від голови Луганської обласної державної адміністрації нагороджено директора – художнього керівника театру Сергія Дорофєєва. Почесну відзнаку «За розвиток регіону» отримала актор драми, провідний майстер сцени Ольга Яковенко, а співробітників закладу нагороджено почесними грамотами та листами подяки облдержадміністрації.

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк також поздоровив луганських театралів: «Доброго дня шановні друзі, доброго дня служителі мельпомени! Дозвольте привітати вас зі святом – 80-ю річницею з дня заснування театру! Ви доклали багато зусиль, щоб відродити у Сєвєродонецьку обласний академічний український музично-драматичний театр. Це заслуговує на велику повагу й пошану. Я дуже вдячний, що вам це вдалось. Ім’я Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру відоме на всю Україну. Ваші вистави користуються популярністю серед містян. Велика вам подяка за це! Вітаю вас зі святом!»

За сумлінну і плідну працю, вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва та з нагоди 80-річчя від дня утворення Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру за поданням керівництва закладу Олександр Стрюк нагородив Грамотами Сєвєродонецької міської військово-цивільної та цінними подарунками Михайла Котова, Марію Харченко, Ігоря Шаріпова, Дмитра Краснянського, Марину Вірченко та Анатолія Бороніна.

Святкування заснування закладу продовжилося відкриттям театрального сезону автобіографічною виставою «80 сезонів. Пишаємося кожним». Постановник Максим Булгаков в ній підготував для глядачів незабутнє дійство - історію злетів, падінь та перемог, зустріч минулого та сучасного, постаті, вистави, театр - атмосфера якого настільки захопило глядачів, що вистава пролетіла, мов одна мить.

І ось такими прекрасними талановитими дійствами Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр зустрічає своїх шанувальників вже 80-т незабутніх сезонів.

Средняя: 5 (3 оценок)