У День рідної мови віншували переможців

24-02-2017

21 лютого у міському Палаці культури відбувся святковий захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Разом зі своїми вчителями і батьками на ньому зібралися винуватці урочистостей – переможці і призери другого (міського) етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

Цей конкурс проводиться 17 років поспіль. Стартує він 9 листопада, у День української писемності та мови. У першому (шкільному) етапі взяли участь 684 учні 3-11-х класів сєвєродонецьких навчальних закладів, а в другому – 129. Із них 61 школяр став переможцем та призером.

Їх щиро вітала начальник відділу освіти міської ради О.Г. Каширіна. Бо, як вважає Ольга Григорівна, це потрійна перемога: учня, вчителя, який докладає зусиль, щоб його учні були найкращими, та, звичайно ж, зацікавлена робота батьківської громади.

«Міська влада дуже багато робить для того, щоб навчально-виховний процес, вивчення мови та літератури були такими, якими вони є у розвинутих, передових країнах світу. Саме вона дбає про оновлення матеріально-технічної бази всіх наших навчальних закладів, починаючи з дитсадків, підтримує школярів, які посідають призові місця в таких престижних конкурсах, як конкурс ім. П. Яцика», – наголосила О.Г. Каширіна.

«Сьогодні – апогей величезної праці відділу освіти міської ради, кожного вчителя, кожного учня, який брав участь у цьому конкурсі, – відзначив заступник міського голови А.А. Гавриленко, який опікується освітою у Сєвєродонецьку. – Сьогодні ми говоримо слова вдячності вам, дорогі переможці, за вашу наполегливість і бажання знати, розуміти і плекати рідну мову, ту мову, якою ви спілкуєтеся, ту мову, яку ви поважаєте.

Від імені Сєвєродонецької міської ради прийміть слова подяки за працю кожного з вас. Я бажаю вам успіхів у навчанні. Ні в якому разі не зупиняйтеся на досягнутих здобутках. Незалежно від того, яку стезю ви оберете для себе у житті, наполегливість, яку ви проявляєте у ході цього конкурсу, буде допомагати вам і в подальшому».

Почесні гості свята вручили дипломи переможцям другого (міського) етапу 17-го Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, ученицям 3, 4 і 6 класів ССШ №17 Катерині Черних, Марії Ромах і Яні Кубишкіній, п’ятикласнику СЗШ №4 Андрію Олійнику, семикласниці гімназії Олесі Кузьміній, восьмикласниці СЗШ №11 Станіславі Крупельниковій, дев’ятикласниці СЗШ №14 Мілені Любченко, ученицям 10 та 11 класів ліцею Юлії Жиляковій і Марії Лагутіній.

За зайняте II місце було нагороджено 23 учні (тут лідирує СЗШ №10, має чотирьох призерів). За зайняте III місце відзнаки отримали 29 школярів (тут пальму першості утримують учні СЗШ №5).

Не залишилися поза увагою і їхні педагоги. Подяки за якісну підготовку учнів до конкурсу оголошені вчителям початкових класів та вчителю української філології ССШ №17 О.І. Євенко, Л.В. Федак і Т.М. Клименко, вчителям української філології СЗШ №4, 11, 14, гімназії і ліцею О.Ю. Кирилкіній, О.З. Лисенко, Л.А. Денисенко, О.Г. Трубніковій та Т.М. Марисняк.

Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Втім, скільки ти знаєш мов – стільки разів ти людина. Тож наші діти і свою рідну українську мову добре знають, й інші залюбки вивчають. На святі звучали пісні та поезія не лише українською. Учні ССШ №17 прочитали вірші відразу п’ятьма мовами – німецькою, французькою, англійською, російською і материнською українською.

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»