Триває робота з відновлення документів та оцінка збитків від пожеж для подальшої компенсації

05-10-2020

Сергій Гайдай доручив головам громад відновити людям документи та оцінити збитки від пожеж у приватних домогосподарствах.

Які дії вживає ВЦА м. Сєвєродонецьк та сільські голови, розповів керівник ВЦА Олександр Стрюк.

«У селищах створено робочі штаби, до складу яких входять співробітники ДСНС, фахівці з відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці, управління землеустрою, містобудування та архітектури,  відділу державного архітектурно-будівельного контролю, управління соціального захисту  тощо. Вихідними здійснено подомовий обхід до кожного будинку, до кожної людини.

Спільно з військовими, командуванням ООС, співробітниками ДСНС відбувається масштабна робота з розбору згарищ.

По всім селищам проведено актування будинків, і на сьогоднішній день у нас є повна картина, які будинки повністю згоріли, які частково. Ми прийняли заяви від погорільців на отримання матеріальної допомоги від військово-цивільної адміністрації, допомоги від області та держави.

З кожним проведено роз'яснювальну роботу з питань, пов'язаних з відновленням документів і компенсацією збитків».

Так, на 5 жовтня встановлено, що вогнем зруйновано:

152 будинка повністю, 51 частково - у Вороновому;

185 будинок повністю, 51 частково – у Сиротиному;

2 будинки повністю, 4 частково – у Метьолкіному;

14 будинків повністю – в Осколонівці.

«Головні завдання на сьогодні - по кожному потерпілому зараз напрацювати весь пакет документів на отримання людьми матеріальної допомоги з місцевого, обласного бюджету і від держави.

З місцевого  - приблизно 5 000 грн.

З обласного – близько 20000 грн.

З державного  – це 300 тис. грн за повністю зруйнований будинок, 200 тис. грн за загиблого члена сім'ї, 50 тис. грн за часткове пошкодження будинку та 20 тис. грн, якщо постраждало господарство». – підкреслив Олександр Стрюк.