Сєвєродонецькі та тернопільські педагоги ділилися досвідом у сфері позашкільної освіти

18-11-2016

«Мандрівка в світ творчості» – саме так назвали педагоги Сєвєродонецького міського центру дитячої та юнацької творчості свою зустріч з колегами Львівщини та Тернопільщини, яка відбулася 15 листопада у приміщенні Центру. За мету було взято ознайомлення педагогів з формами та методами роботи позашкільної освіти Луганщини, з роботою Центру і напрямками, які він координує у місті, та обмін досвідом.

Зустрічали гостей у музеї етнографії «Світли­ця» з караваєм, народними піснями у виконанні солістки ДЮВА «Усмішка» Анастасії Панаріної та музичним супроводом Зразкового художнього колективу «Оркестр народних інструментів». Тут гостей привітали заступники міського голови Андрій Анатолійович Гавриленко і Олексій Іванович Ярош, начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Ольга Григорівна Каширіна та головний спеціаліст відділу освіти Наталія Вікторівна Гаввіна. Представники міськради вручили гостям на згадку про наше місто невеличкі подарунки.

У ході візиту вчителів з Західної України до Сєвєродонецького ЦДЮТ вихованці ознайомили гостей зі своєю діяльністю та творчістю. Педагоги дізналися про популярну в Центрі інтелектуальну гру «Брейн-ринг», особливості проведення «години безпеки» під час програми «У світлофора немає канікул», завітали до молодіжного клубу «Діалог», де завідуюча відділом Інна Леонідівна Жорнік поділилася своїм досвідом з нетрадиційних форм роботи – психосоціальним заняттям, метою якого є вирі­шення проблем дітей та підлітків через гру, яка враховує як соціальні, так і психологічні аспекти одночасно. Ознайомилися та поспілкувалися вчителі й з творчими колективами закладу: хореографічні групи «ГРАН-ПРІ» і «Діамант» представили гостям свої танцювально-акробатичні етюди, гуртки «Тістопластика» та «Малювання» вразили різно­маніттям та яскравими роботами юних дарувань.

Сподобалася гостям й виставка «Народна лялька», де вони власноруч зробили символ наступаючого 2017 року – півня, загадали бажання та поділилися своїми сподіваннями і мріями на майбутнє. Також присутні доповнили «гірлянду позитиву» своїми вузликовими ляльками, які відтепер прикрашають Сєвєродонецький міський Центр дитячої та юнацької творчості.

Центр прийшовся до вподоби педагогам із Західної України. Ще б пак! Він є яскравим прикладом роботи позашкільної освіти Луганщини. Гості кажуть, приємно вражені тим, наскільки в області в цілому та у Сєвєродонецьку зокрема багато уваги приділяють патріотичному вихованню молоді. «Коли я приїхала, взяла участь у різних заходах, не було відчуття, що знаходжуся на чужині. Я побачила вашу творчість, ваші вишиванки, вишиті рушники. Тут є багато творчих людей: художників, скульпторів, гончарів, митців, які роблять ляльки-мотанки та обереги. Це все також є і у нас. Єдина різниця, що в нас розмовляють українською, а у вас – російською. Але це не є, як кажуть, кордон і бар’єр. Ми є одне ціле. Ми – єдина Україна», – звернулася до вихованців Центру вчитель з Тернопільщини Оксана Черемчук.

У фіналі екскурсії гості висловили вдячність за гостинність та захват від побаченого і почутого протягом дня, й сподівання на подальшу співпрацю не тільки вчителів, а і учнів Сходу і Заходу.

За інф. газети «Сєвєродонецькі вісті»