Сєвєродонецьк відсвяткував День Незалежності України

25-08-2020

24 серпня головні обласні святкові заходи до Дня Незалежності України проходили у Сєвєродонецьку біля Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

У заходах взяла участь міська делегація на чолі з керівником ВЦА м. Сєвєродонецьк Олександром Стрюком.

Урочистості розпочались біля пам’ятників Тарасу Шевченку та Івану Франку. Всі бажаючі поклали квіти - без зайвих слів, але з гордістю та пошаною до багатьох поколінь українців, які ратними подвигами, працею, часом і ціною свого життя створювали славу і велич Держави.

Наче широкополі лани розкинулась виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Україна очима митців». Її відкриттям й продовжились святкові заходи до загальнонаціонального свята.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай ознайомився з усім різноманіттям виставки кожного району. Її яскравий колорит, різнобарв'я робіт та особлива святкова атмосфера припала до душі поціновувачам традиційного та сучасного народного мистецтва. Україна очима митців виявилась різнобарвною, усміхненою, щедрою, гостинною, талановитою та обдарованою.

Першими своє творче мистецтво презентували сєвєродонецькі митці. Творче слово взяв колектив «Зоряни» міського Палацу культури (керівник - Руслана Гайда).

За давньою українською традицією Сєвєродонецьк вручив Сергію Гайдаю привітальний коровай.

Серед різноманіття шанованих митців Луганщини Сєвєродонецьк презентував найкращі роботи митців-авторів Сєвєродонецької галереї мистецтв, які гідно представляють палітру талантів Сєвєродонецька.

Експозиція багата техніками: різьблення по дереву (народний самодіяльний майстер Луганщини П.Кондра), лакова мініатюра (Ф.Тараненко), авторський вітраж (В.Любимов), розпис на склі (Л.Коробка), витинанка (І.Ліхоузова), валяння вовни (О.Васильченко), петриківський розпис (Ю.Бабенко), бісероплетіння (О.Іванченко), гончарство (С.Задирака), текстильна лялька (М.Петренко), художнє зварювання (А.Бережний), батик (Ю.Боярчук), сучасна вишивка стрічками (С.Якименко) та ін.

Образотворче мистецтво представляли члени Національної спілки художників України О.Єнь, художник - Почесний громадянин Сєвєродонецька В.Цвєтний, О.Маковій, родина художників Сергій та Андрій Зубань, К. Іванник, а також самодіяльні художники С.Смолка та Н.Лукашевич.

Візитівкою Сєвєродонецька залишаються оригінальні дерев'яні скульптури родини Терещенків — Леоніда та Олексія — чл. Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Приємно вражали доробки майстринь клубу любителів вишивки “Червона ниточка” (кер. народна майстриня Луганщини В. Белянська) та ГО “Клуб любителів вишивки “Натхнення” (кер. народна майстриня Луганщини К.Товстоп'ятенко) - вишиті картини, декоративні пано, авторські ляльки, рушники та вишиванки, унікальна вишита мапа Луганщини.

Майстрині виставки сучасного мистецтва «Зроблено з любов’ю» також показали широкому загалу талановиті вироби.

У Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі на гостей чекали урочистості.

Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай привітав присутніх з 29-ю річницею незалежності України.

Звертаючись до представників громад області, очільник Луганщини зазначив, що  Україна – сучасна країна, де живуть видатні спортсмени, конструктори, які виробляють одні з кращих в світі транспортні літаки та озброєння, елементи космічних кораблів, програмісти, які виконують замовлення провідних компаній.

«Ми пишаємося нашими славетними земляками, які прославляють Луганщину в Україні і за її межами, – наголосив він. – Але, на жаль, наразі Україна потерпає від агресії зовнішнього ворога – держави, яка багато років планувала захоплення наших територій. Попереду в нас важкий шлях – ми обов’язково звільнимо рідну землю від ворога. Та важливо, щоб люди бачили на Луганщині та в інших регіонах нові дороги, відбудовані навчальні заклади, по-сучасному обладнані лікарні, а жителі отримували гідне соціальне забезпечення. Мрію запросити всіх на святкування Дня незалежності на найбільшій площі області, де ми підіймемо два прапори – України і Луганщини».

Також усі присутні отримали привітання від Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова, які передав його радник Вадим Данієлян та нагородив голову облдержадміністрації Сергія Гайдая нагрудним знаком «Захиснику України».

В обласних урочистостях відзначено й сєвєродончан. За активну громадянську позицію, високі професійні досягнення, значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний та освітній розвиток регіону та з нагоди Дня Незалежності України листом подяки ЛОДА нагороджено завідувача групи ПрАТ «СНВО «Імпульс» Віталія Коваленка.

Почесні звання присвоєно: Заслужений працівник культури України - директору Сєвєродонецької дитячої музичної школи № 2 Геннадію Метьолкіну, Заслужений донор України – Леоніду Назаренку.

Святковий настрій дарували ансамбль пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії, «Беz меж», а також колективи з Сєвєродонецька, Рубіжного, Кремінної і Старобільська. Сєвєродонецьк представляв народний ансамбль естрадної пісні «Луч» міського Палацу культури (керівник – Олена Нежибовська).

Кликните по изображению для просмотра в полном размере