Сєвєродонецьк активно залучає механізми мобілізації коштів до міського бюджету в умовах карантину

29-05-2020

29 травня начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ради Марина Багрінцева прийняла участь в онлайн-практикумі Асоціації міст України «Карантинна економіка та її вплив на місцеві бюджети. Механізми мобілізації коштів до місцевих бюджетів та оптимізації їх витрачання». Його учасниками були керівники та спеціалісти фінансових відділів та управлінь міських, селищних, сільських рад.

Слід зазначити, що Марина Багрінцева виступила головним модератором заходу.

Питання, які вона докладно та розширено освітила теоретично та практично на прикладі бюджету Сєвєродонецької міської ради для учасників практикуму, досить важливі і нагальні:

- Зміни до законодавства на період карантину. Зміни до Державного бюджету 2020 рік та їх вплив на місцеві бюджети. Вплив закону для протидії коронавірусу на бюджет ОМС;

- Специфіка використання бюджетних коштів на здійснення проти пандемічних заходів та особливості управління місцевими бюджетами в умовах карантину;

- Участь громадян на різних етапах бюджетного процесу-шлях до максимально ефективного використання бюджетних коштів, у тому числі на період карантину;

- Організація взаємодії органів місцевого самоврядування з державними податковими органами - як запорука збільшення доходів бюджетів громад. Повноваження ОМС щодо податків і зборів;

- Отримання інформації щодо податків та зборів від органів ДПС.

В ході онлайн-практикуму Марина Багрінцева надала обґрунтовані відповіді на питання, які цікавили представників громад.

Як зазначила керівник Луганського відділення Асоціації міст України Наталія Бойко, фінансове управління Сєвєродонецької міської ради, а особливо його безпосередній керівник Марина Багрінцева на професійному та висококваліфікованому рівні готують механізми мобілізації коштів до бюджету територіальної громади Сєвєродонецька та оптимізації його витрачання в умовах карантину. Керівництво та фахівці фінуправління міськради оперативно реагують на виклики та на підставі звернень головних розпорядників коштів готують пропозиції змін до міського бюджету для подальшого розгляду та затвердження на виконкомах та сесіях міської ради. Слід зазначити, що за рейтингами Луганської облдержадміністрації Сєвєродонецьк займає найкращі фінансові показники серед міст та районів Луганської області.

Сторони домовились про продовження подальшої роботи щодо ознайомлення учасників Асоціації міст України з позитивним та професійним прикладом роботи Сєвєродонецької міської ради та безпосередньо її фінансовим управлінням.