Щодо проведення перерахунку призначених субсидій

02-02-2018

На виконання Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, виконавчий комітет Сєвєродонецької міської ради ухвалив порядок проведення перерахунків призначених субсидій в м. Сєвєродонецьк.
Про основні положення прийнятого документа детально розповідає начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Наталія ВАСИЛЕНКО:

– Порядок визначає умови та методику проведення перерахунків призначених субсидій у межах установлених термінів їх призначення. Зокрема, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Після закінчення терміну отримання субсидії УПтаСЗН міської ради самостійно здійснює розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.
– Тобто, особисто отримувач субсидії звертається до управління лише раз, а далі розрахунок субсидії проводиться автоматично?
– Так.
– Крім субсидії на наступний період без звернення громадян проводяться інші автоматичні перерахунки? Наприклад, у випадку зміни тарифів.
– Порядок проведення перерахунків призначених субсидій без звернення громадян передбачає проведення таких перерахунків в декількох випадках. У тому числі і при зміні цін та тарифів на послуги, для оплати яких призначено субсидію.
Після введення нових цін та тарифів ОСББ і житлово-комунальні підприємства зобов’язані протягом місяця надати нашому управлінню інформацію щодо обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги. В такому разі в терміні призначення субсидії по окремому виду житлово-комунальних послуг буде проведено перерахунок субсидії за цим видом послуг.
Без звернення громадян виконується перерахунок також у разі встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива (нового розміру обов’язкової частки платежу); при встановленні рішенням виконавчого органу міської ради дати початку (закінчення) опалювального періоду, що відрізняється від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія у разі користування послугою з централізованого опалення. У такому випадку перерахунок субсидії здійснюватиметься на кількість опалювальних днів.
Автоматично проводиться перерахунок субсидії також у разі отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами, про доходи осіб. У випадку отримання повідомлення про такі зміни, перерахунок діючих субсидій буде проведено з наступного місяця після місяця, у якому відбулися зміни, до подання громадянином нової заяви та декларації.
– А якщо зміняться нормативи користування житлово-комунальними послугами?
– У цьому випадку також без звернення громадян буде проведено перерахунок призначених субсидій. Крім того, такий перерахунок буде проведено в разі ненадання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зміни підприємства-виробника/виконавця житлово-комунальної послуги. Без звернень громадян також буде проведено перерахунок субсидії, призначеної на послугу централізованого опалення для мешканців будинків, які не обладнані будинковими теплолічильниками, з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, відповідно до пунктів 40-48 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630.
– В яких випадках перерахунок призначених субсидій проводиться за особистим зверненням громадян?
– У разі зміни складу сім’ї громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця після місяця, в якому відбулися зміни, проінформувати про це управління праці та соціального захисту населення і надати нову заяву та декларацію.
При зміні обставин, які можуть вплинути на розмір призначеної субсидії (зміни соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, купівлі товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень), особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні, також подає нову заяву та декларацію.
Перерахунок призначеної субсидії проводиться також, якщо особа не згодна з розміром призначеної субсидії та має додаткові обставини, що впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період. У такому разі одержувач субсидії повідомляє про це управління та подає відповідні документи для проведення перерахунку субсидії в межах строку призначення.
– Як дізнаються надавачі житлово-комунальних послуг про проведення таких перерахунків?
– Після проведеного перерахунку призначених субсидій управлінням праці та соціального захисту населення вносяться відповідні зміни до особової справи отримувачів субсидії, а результати перерахунків надсилаються організаціям-надавачам послуг для коригування розміру субсидій.

Бесіду вела Олеся ПЕТРОВА