Щодо протиправних дій осіб, які намагаються провести сесію міської ради з порушенням законодавства

17-06-2020

Депутатам Сєвєродонецької міської ради Попову М.П., Проскуровій Ю.В., Марініч Е.Ю., Фурман Ю.А., Щербанюк Т.А., Шевченку В.І., Лішик О.П., Ніжельскій О.С., громадянам Зарецькому С.В., Ярошу О.І., Мостовій Н.В., Толмачову А.І., Ноженку Ю.М.

Копії:

Сєвєродонецька місцева прокуратура,

вул. 8-го Березня, 2,

м.Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький відділ ГУ НП в Луганській області,

вул. Партизанська,

м.Сєвєродонецьк

Щодо оголошення про скликання 81-ї позачергової сесії Сєвєродонецької міської ради, оприлюдненого на Інтернет-сайті «Прав-да».

Повідомляю Вас про протиправність дій з оголошення про скликання 81-ї позачергової сесії Сєвєродонецької міської ради.

Відповідно до частини  сьомої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.

Відповідно до частини  дев’ятої цієї статті у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Тож, право на скликання сесії депутатами ради виникає у випадку, якщо сесія не скликається секретарем міської ради (за відсутності міського голови) упродовж 14 днів після звернення депутатів у кількості третина від складу з пропозицією про скликання сесії.

Проте така пропозиція на моє ім’я не надходила взагалі.

Крім того, скликати сесію в порядку частини  дев’ятої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можуть депутати у кількості не менше третини від складу ради.

Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата місцевої ради пленарному засіданні відповідної місцевої ради повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів.

Тож, громадяни Мостова Н.В., Толмачов А.І., Ноженко Ю.М. на сьогодні не мають повноважень депутатів Сєвєродонецької міської ради і не можуть брати участь у скликанні сесії міської ради.

Стосовно громадян Зарецького С.В. та Яроша О.І., то, як я неодноразово інформував Центральну виборчу комісію, Сєвєродонецьку міську виборчу комісію, громадськість, Сєвєродонецька міська виборча комісія не виконала Постанови Луганського окружного адміністративного суду від 09.11.2018 та 15.11.2018 і не поновила статус депутатів Сєвєродонецької міської ради Зарецького С.В. та Яроша О.І. Тож, вони на сьогодні не є депутатами Сєвєродонецької міської ради і не можуть брати участь у скликанні позачергової сесії.

Тож, повідомлення про скликання сесії підписали 7 депутатів Сєвєродонецької міської ради, що є недостатнім для скликання сесії.

Наразі маю нагадати, що відповідно до статті 16 Закону України «Про місцеві вибори» загальний склад Сєвєродонецької міської ради складає 36 депутатів.

Відповідно до частини дванадцятої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Ніяких виключень для цієї норми закон не містить. Тож для проведення сесії для участі у ній мають зареєструватися не менше 19 депутатів.

На підставі цих норм законодавства, враховуючи протиправність дій з оголошення про скликання 81-ї позачергової сесії Сєвєродонецької міської ради, приміщення для проведення цієї сесії надане не буде.

Прошу керівника Сєвєродонецького відділу ГУ НП в Луганській області забезпечити громадянський порядок біля будівлі міської ради о 16:00 год 17 червня 2020 року, а прокуратуру - здійснити процесуальні дії для фіксування протиправних дій осіб, які намагаються провести сесію міської ради з порушенням законодавства.

Секретар Сєвєродонецької міської ради, в.о. міського голови

Вячеслав ТКАЧУК

Средняя: 3.7 (3 оценок)