Ви тут:

«Родовід –  це моя Батьківщина»

13-06-2017
Категорія: 

Спитайте когось зі своїх знайомих про його пращурів – скільки імен та прізвищ він назве? Найчастіше людина зупиняється вже на прадідусях та прабабусях і то вже інколи не може назвати їхні імена. Але, наприклад, за свідченням давніх істориків кожен скіф повинен був знати свій родовід до сьомого коліна. Той, хто не знав свого походження, не міг вважатися повноцінною людиною, він був поза родом, поза племенем, йому було важко вижити, його цуралися. І якщо нині серед нас, цивілізованих людей, далеко не кожен може назвати імена своїх дідів та прадідів, задумаймося над цією скіфською етикою. 
Педагоги СЗШ №8 намагаються донести до учнів важливість пам’яті поколінь та знання родоводу. Адже через пізнання і вшанування людиною своїх кровних предків відбувається й пізнання генетичних коренів свого народу, і шанобливе ставлення до його святинь.
Людина приходить у світ від своїх батьків, а батьки – від своїх батьків. Так, з глибин століть передається від покоління до покоління генетичний (кровний) зв’язок пращурів з нащадками. Вся сукупність предків і нащадків, що генетично (кровними узами) пов’язана з даною людиною, і складає її родовід (або рід). 
Український дитячий письменник Іван Іванович Костомаха написав книжку «Чарівна зернинка» і запропонував учням школи №8 стати співавторами – заповнити чисті сторінки спогадами та датами з історії свого роду. Учні 5-7 класів провели дослідження своїх родоводів, допрацювали їх власними подіями, традиціями cім’ї, спогадами своїх предків і розповіли всім присутнім про свої родини на святі «Родовід – це моя Батьківщина», на якому був присутній І.І. Костомаха. 
Письменник подякував учням за велику роботу з вивчення родинних зв’язків у своїй сім’ї, розкриту роль родинного кола, сімейних свят і традицій у житті людини і подарував дітям пам’ятні подарунки. Цьогоріч у травні проведення свята проходило під гаслом «Той, хто не знає свого минулого, не має майбутнього». 
Вихована в дусі патріотизму людина не буде паплюжити своїх пращурів, а буде поважати їх, брати активну участь у створенні благ та захисті своєї Вітчизни.
Т. ЖУРБА, директор СЗШ №8

Рейтинг: 
1
Средняя: 1 (1 оценка)