Постраждалі від пожеж на Луганщині продовжують отримувати грошову допомогу

10-11-2020

Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк продовжує виплачувати  постраждалим від пожеж на Луганщині допомогу з державного та місцевого бюджетів.

Щодня тимчасовою комісією з розгляду питань виплати грошової допомоги постраждалим від надзвичайної ситуації природного характеру, яка  утворена при ВЦА м.Сєвєродонецька, розглядаються справи погорільців.

Так, згідно з розпорядженнями керівника ВЦА м.Сєвєродонецьк Олександра Стрюка вже виплачена допомога з державного бюджету 194 постраждалим на суму 58 600 000 грн.

Виділена також одноразова матеріальна допомога за рахунок коштів міського бюджету 198 людям на суму майже 1 000 000 грн.

Сімнадцятьом  з двадцяти шести осіб,  які живуть в двох гуртожитках по Гоголя 20 і по бульвару Дружби народів 8,  вже виплачено матеріальну допомогу.

За дорученням керівника ВЦА Олександра Стрюка структурні підрозділи працюють та допомагають постраждалим. Це і управління землеустрою та архітектури, УПтаСЗН, ЦНАП, БТІ, ФКМ та інші.

Заступник керівника ВЦА м.Сєвєродонецьк Олександр Ольшанський заначає: «Ми йдемо назустріч до кожного. Почути та за можливістю допомогти кожному погорільцю –це на сьогодні головне завдання, яке знаходиться на постійному контролі в очільника Луганщини Сергія Гайдая та керівника ВЦА м.Сєвєродонецьк Олександра Стрюка».

В основному люди звертаються за  відновленням документів щоб була створена інвентаризаційна справа, і вони могли отримати грошову допомогу.

Серед проблемних питань для отримання допомоги Олександр Ольшанський озвучив такі: не оформлено право власності, не набрали спадок, існують негативні особливості родинних стосунків, досі тривають пошуки власників зруйнованих домогосподарств.

Комісія розглядає такі справи, але з певних причин, які озвучені вище, вимушено відкладає, тому що державна допомога виплачується саме власнику будинку.

Що і кому виплачується, визначається  розпорядженням КМУ, в якому йдеться про те, що допомога в розмірі 300 тис.грн.  на сім’ю виплачується власникам житлових будинків, які повністю зруйновані, а сім’ям, які відселені із житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту, — 50 тис. гривень на сім’ю.