Порушники карантину мають притягатися до відповідальності!

14-04-2020

Вячеслав Ткачук звернувся до Арсена Авакова з пропозицією дати оцінку бездіяльності патрульної поліції Луганської області щодо притягнення до відповідальності порушників карантину. Текст звернення:

09 квітня у дворі Сєвєродонецької міської ради (бульвар Дружби народів 32-32а) зібралося приблизно 15 осіб, серед яких було кілька осіб старіше 60 років. Частина з цих осіб були членами Сєвєродонецької міської виборчої комісії, які всупереч карантинним обмеженням вирішили провести засідання виборчої комісії. Ця група осіб перебувала  у дворі міської ради близько двох годин.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів від 2 квітня 2020 року №255 з 24 березня по 24 квітня на всій території України введено карантин.

В рамках карантинних заходів пп.7 п.2 цієї Постанови Кабінету Міністрів з 6 квітня заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Звертаємо увагу, що територіальна виборча комісія не є органом влади чи місцевого самоврядування. У місті Сєвєродонецк не проводяться вибори, тож поточна діяльність ТВК не пов’язана з забезпеченням роботи органу місцевого самоврядування. Проте комісія вирішила провести засідання з питань своєї власної діяльності – прийняття присяги новоназначеними членами. Тобто особи, які зібралися 09 квітня у дворі Сєвєродонецької міської ради, проводили захід, проведення якого заборонено пп.7 п.2 Постанови КМУ №255. До того ж була відсутня причина для невідкладного проведення засідання, а орган місцевого самоврядування не був завчасно поінформований при проведення цих зборів.

У зв’язку з цим співробітниками міської ради за телефоном 102 були викликані співробітники управління патрульної поліції в Луганській області. Проте останні відмовилися складати протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення правил щодо карантину людей. Тобто поліцейські проігнорували брутальне порушення заходів, які запровадив Кабінет Міністрів для запобігання пандемії.

Просимо перевірити ці факти на надати правову оцінку бездіяльності співробітників управління патрульної поліції в Луганській області.

Средняя: 3.7 (3 оценок)