Ви тут:

Піднімаємо рівень публічних послуг для населення, – у Сєвєродонецьку відтепер є мобільний ЦНАП

21-10-2020
Категорія: 

Населення громад, що входять до складу Сєвєродонецької громади, зможе отримувати публічні послуги у новому мобільному ЦНАПі.

21 жовтня у Сєвєродонецьку Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Канади передала мобільний Центр надання адміністративних послуг (мобільний ЦНАП). ПРООН та уряд Канади й надалі підтримуватимуть розвиток Луганської області, аби не залишити нікого без уваги.

Це спеціально обладнаний вантажний автомобіль, що курсуватиме віддаленими районами та надаватиме послуги найуразливішим верствам населення та тим, хто не має змоги відвідати стаціонарні центри.

Директорка Канадської програми розвитку в Україні Ашлі Малруні привітала Сєвєродонецьк із отриманням мобільного Центру надання адміністративних послуг: «Ця обладнана вантажівка фактично привезе послуги в громади, до людей, яким складно дістатись до стаціонарних ЦНАПів. У Канаді ми щиро віримо, що ефективне врядування є передумовою досягнення сталого розвитку та миру, а побудувати ефективну систему врядування можливо лише шляхом залучення кожного громадянина, забезпечуючи доступ кожного до якісних державних послуг».

Мобільний ЦНАП надаватиме послуги практично ідентичні до тих, які нині можна отримати в стаціонарних центрах, наприклад:

  • оформити субсидію та отримати допомогу від держави;
  • зареєструвати власний бізнес чи нерухоме майно;
  • отримати свідоцтво про народження дитини;
  • отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
  • оформити та отримати пенсійне посвідчення;
  • послугами Держгеокадастру;
  • скористатися паспортними послугами.

Транспортний засіб має чотири робочі місця для спеціалістів ЦНАПу, фахівців соціальних служб та пенсійного фонду, а також надавачів безоплатної правової допомоги.

Також мобільний ЦНАП оснащений усією необхідною технічною інфраструктурою та комунікаціями й спеціально обладнаний для людей з інвалідністю.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила, як важливо забезпечити всіх жителів та тих, хто мешкає у найвіддаленіших куточках на сході України, доступом до публічних послуг, а особливо зараз – під час пандемії коронавірусу COVID-19, враховуючи карантинні обмеження: «Разом із нашими партнерами ми продовжуємо працювати, аби якомога більше жителів сходу України мали інклюзивний та якісний доступ до публічних послуг, не наражаючи власне здоров’я та здоров’я своїх близьких на зайву небезпеку. Навіть у ці непевні часи допомога та підтримка тих, хто цього потребує найбільше, залишається нашим пріоритетом. Ми продовжимо і надалі підтримувати людей на цьому вельми нелегкому шляху до миру та благополуччя, не залишаючи нікого без уваги».

Керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області Олександр Стрюк висловив подяку міжнародним партнерам за допомогу та підтримку. «Завдяки співпраці з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру місто Сєвєродонецьк отримало сучасний та комфортний мобільний Центр надання адміністративних послуг, в якому жителі сільської місцевості нашої громади зможуть отримати якісні послуги в максимально зручних умовах. Завдяки цьому піднімаємо рівень публічних послуг для населення», – прокоментував пан Стрюк.

Закупівля та обладнання ЦНАПу здійснювалась у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки уряду Канади.

Начальниця сєвєродонецького ЦНАПу Олена Єлісєєва повідомила, що виїжджати, в першу чергу, мобільний ЦНАП буде до Сиротинської та Борівської селищних громад. Після укладення меморандумів про співпрацю мобільний ЦНАП буде виїжджати також до сіл і селищ майбутньої Сєвєродонецької територіальної громади.

    

  Для довідки

]]>Програму ООН із відновлення та розбудови миру]]> реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

 

Рейтинг: 
Голосов пока нет