Пам’ятник добровольцям АТО відкрили у Лисичанську

14-10-2020

14 жовтня у Лисичанську відкрили пам’ятник Добровольцям антитерористичної операції.

Встановлення пам’ятника стало можливим завдяки ініціативі Громадської спілки «Луганська обласна спілка учасників бойових дій та волонтерів АТО» та за рахунок коштів як громадської спілки, так і благодійних внесків.

Пам’ятник встановлено з метою  відображення мужності й відваги добровольців АТО, патріотичного виховання молоді, пробудження національної свідомості через увічнення пам’яті загиблих захисників і вшанування  гідних.

«Дуже багато добровольців загинули у 2014 році. Згадуючи ті часи, можу сказати: якби не добробати, ще не відомо де б сьогодні проходила лінія розмежування. Вони дали час переформатувати армію, підготуватись до відсічі», - звернувся до присутніх Сергій Гайдай.

Він наголосив, що гроші на меморіал за закликом активістів у Фейсбуці зібрали за декілька днів: «Це означає, що люди пам'ятають і люди вдячні своїм захисникам!», - додав очільник Луганщини.

Заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко підкреслив, що сьогодні ми відкриваємо народний пам’ятник: «В липні 2014 року саме добровольці підняли Український прапор над Лисичанськом. Ми повинні завжди пам’ятати всіх тих, хто віддав життя за нашу свободу».

В свою чергу керівник ВЦА міста Лисичанськ Олександр Заїка зазначив, що відкриття пам’ятника у Лисичанську зібрало чимало захисників нашої країни, друзів, товаришів, побратимів.

«Свято Дня захисника України для мене особливе, бо я перебував і перебуваю на службі у лавах Збройних Сил України.  А відкриття цього пам’ятника у місті має важливе значення. Слава захисникам України! Слава Україні!», - сказав Олександр Сергійович.

Керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Стрюк привітав присутніх з Днем захисника України та Днем українського козацтва і подякував усім, хто доклав чимало зусиль до створення пам’ятника в ім’я пам’яті тих, хто віддав своє життя заради незалежності й суверенітету нашої держави: «Велика їм шана і низький уклін. Слава героям і вічна їм пам’ять!»

Почесне право відкрити пам’ятник було надано добровольцям антитерористичної операції: бійцю 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» Дмитру Карпюку та бійцю батальйону імені Джохара Дудаєва Сергію Копилову.

«Ми спорудили цей пам’ятник добровольцям, людям, які в тяжкі часи першими взяли зброю й пішли захищати нашу землю і наш народ. Людям, які першими зупинили ворога, що засадив кігті в нашу землю», - наголосив Дмитро Карпюк.