Оперативна інформація щодо відновлення роботи закладів дошкільної освіти Сєвєродонецька

17-07-2020

До Сєвєродонецької міської ради та її відділу освіти надходять звернення щодо відновлення роботи закладів дошкільної освіти. Надаємо оперативну інформацію щодо роботи закладів дошкільної освіти міста станом на 17.07.2020 року та відповідні роз’яснення.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» та від 17.06.2020 року № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», постанови Державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року № 25, рішень міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 травня 2020 року (протокол №19) та від 22.06.2020 року (протокол № 21), наказу відділу освіти «Про організацію підготовки комунальних закладів дошкільної освіти до прийому дітей  під час послаблення протиепідемічних заходів» від 21.05.2020 року № 123 та відповідних наказів відділу освіти Сєвєродонецької міської ради про поступове відкриття комунальних закладів дошкільної освіти у місті Сєвєродонецьку з 25 травня 2020 року відбувається поступове відновлення діяльності закладів дошкільної освіти (далі – ЗДО, НВК, заклади). Станом на 17 липня 2020 року відновлена діяльність 17 закладів (15 комунальних ясел-садків, 1 - дошкільний підрозділ НВК, 1 – приватний заклад). У двох дитсадках робота не відновлена: комунальний ясла-садок №11 «Світлячок» та дошкільний підрозділ Борівського НВК).

Керівники закладів здійснювали комплектацію вікових груп під час адаптивного карантину насамперед дітьми, родини яких мають нагальну потребу у відвідуванні їх дітьми ЗДО (це діти працюючих матерів та діти, родини котрих знаходяться у важких життєвих обставинах, тощо) без перевищення кількості вихованців у групових осередках (до 17 червня 2020 року по нормі наповнюваності, з 17 червня 2020 року по 10 дітей у груповому осередку). Також керівники закладів здійснювали комплектацію чергової групи підпорядкованого закладу (по 1 групі у кожному ЗДО)  під час адаптивного карантину з сталим списком (без щоденного переведення дітей з однієї групи до іншої групи) без перевищення кількості вихованців (10 дітей у груповому осередку). На виконання протиепідемічних заходів з 25.05.2020 року не допускаються до будівель закладів міста Сєвєродонецька ніякі особи, крім вихованців, працівників закладу та керівництва міста, відділу освіти (за нагальною потребою), не допускаються на території закладів ніякі особи,  крім представників  родин дітей (1 особа від родини), вихованців, працівників закладу, представників аварійних служб (за нагальною потребою), постачальників продуктів та  керівництва міста, відділу освіти (за нагальною потребою).

Протягом терміну 25 травня – 17 липня 2020 року у кожному закладі Головним управлінням Держспоживслужби в Луганській області були проведені неодноразові перевірки щодо дотримання рекомендацій, затвердженими постановою Державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року № 25, організований постійно діючий контроль з боку відділу освіти. Результати усіх перевірок: порушень немає, забезпечення закладів під час адаптивного карантину обладнанням та оснащенням повне.

Міською владою та відділом освіти Сєвєродонецької міської ради з 25.05.2020 року був організований щоденний моніторинг щодо кількості дітей у кожному закладі та по кожній групі. Так, станом на 25.05.2020 року ЗДО відвідували 502 дитини, протягом червня-липня 2020 року до 1200 дітей щоденно відвідують заклади.

Станом на 17.07.2020 року не відновив прийом дітей до закладу лише комунальний ясла-садок №11 «Світлячок» з причин ремонту дитячих туалетних кімнат, монтажу протипожежної сигналізації будівлі закладу. З 21 липня 2020 року в рамках проекту міської влади та Українського Фонду Соціальних Інвестицій «Покращення умов надання послуг дошкільної освіти у яслах-садку №11 «Світлячок» буде проводитися утеплення фасаду основної будівлі закладу мінеральною ватою. Виконання цих робіт несумісне з перебуванням дітей у приміщеннях та на території закладу. Відновлений прийом дітей буде організовано по закінченню вищезазначених робіт.

Вихованцям ДНЗ№11, у родин котрих виникає нагальна потреба у відвідувані їх дитиною дитячого садка надається можливість тимчасово відвідувати інші комунальні заклади міста.

Відділ освіти Сєвєродонецької міської ради