На варті незалежності держави

13-10-2016

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, збереження військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості, Указом Президента України Петра Порошенка встановлено щорічно 14 жовтня відзначати День захисника України.

За вікову історію української народності наша Вітчизна не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідної землі не залишалися не почутими.

У Державному архіві Луганської області є великий пласт документів, які висвітлюють історію Другої світової війни та ведуть літопис боротьби українського народу за незалежність своєї держави. Документи зберігають пам’ять про наших дідів і прадідів, які в період бойових дій відстоювали перемогу над німецько-фашистськими загарбниками у боях та в тилу, в підпіллі й партизанському русі, а також розповідають про життя наших співгромадян в період фашистської окупації.

Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. На Луганщині і Донеччині, на превеликий жаль, гинуть воїни української армії та патріоти-добровольці.

З різних регіонів України чоловіки, яким не байдужа доля держави, стали на захист її кордонів.

1294 військовослужбовці беруть участь у антитерористичній операції в Луганській області.

Згадаємо наших земляків, які в перші дні терористичної загрози віддали своє життя заради збереження територіальної цілісності України. Хто вони? Прості хлопці, які також, як і ми, навчалися, одружувалися, планували своє майбутнє. Але в тяжкий час для Батьківщини стали на її захист. Звістка про загибель чотирьох військовослужбовців відділення прикордонної служби «Марківка» Луганського прикордонного загону Державної прикордонної служби України молодшого сержанта Акутіна В’ячеслава Ігоровича, старшого сержанта Андрієнка Сергія Володимировича, старшини Дзідзінашвілі Давіда Георгійовича та прапорщика Шило Володимира Сергійовича глибокою скорботою відгукнулася в серцях усіх небайдужих до долі нашої країни.

Тяжко змиритися з тим, що сьогодні, в 21 столітті, у нас на Луганщині йде війна і гинуть молоді люди.

Мабуть немає жодного жителя Луганської області, який би не знав це ім’я – полковник (генерал-майор посмертно) Олександр Віталійович Радієвський, котрий ціною власного життя захистив міста Сєвєродонецьк та Лисичанськ від незаконних озброєних угрупувань.

21 липня 2015 року на площі Миру м. Сєвєродонецька Олек­сандру Радієвському було встановлено пам’ятний знак (погруддя).

Ми ніколи не забудемо тих, хто поклав своє життя за єдність нашої держави. Вони завжди будуть жити в наших серцях, у тихому шелесті кронів дерев, дзвінкому співі птахів та дзюрчанні джерел нашої безкрайньої країни.

Пам’ятаймо, що кожен із загиблих поклав життя задля майбутнього своїх дітей, вільного та щасливого життя в своїх домівках, миру в країні, задля кожного з нас! Тож нехай пам’ять про Героїв не згасає повік! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!!

Сьогодні, напередодні Дня захисника України, ми згадуємо тих, хто продовжує мужньо відстоювати суверенітет держави. Велике спасибі захисникам за те, що в такий скрутний для Батьківщини час продовжують захищати її цілісність. Терпіння Вам, стійкості та скорішого повернення до дому.

ЗІ СВЯТОМ!!!

Катерина Безгинська,