Ви тут:

Лист до Сергія Гайдая: про міську раду, суди та рейдерів

04-05-2020
Категорія: 

Виконуючий обов’язки міського голови Сєвєродонецька Вячеслав Ткачук звернувся до голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая з листом, в якому пояснив ситуацію у Сєвєродонецькій міській раді, що склалася на сьогоднішній день. Текст листа:

Шановний Сергію Володимировичу!

Нам стало відомо про Ваше звернення до Сєвєродонецької міської виборчої комісії від 17.04.2020 р. №1/01.01-09-1806 з вимогою надати інформацію щодо кількості депутатів, які відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» є повноважними членами Сєвєродонецької міської ради, достроково припинили свої повноваження, відкликані за народною ініціативою.

Тож хочемо Вас поінформувати, що у Сєвєродонецьку не було ніякого відкликання депутатів за народною ініціативою, а була  спроба рейдерського захоплення влади у місті всупереч волевиявленню виборців міста 25 жовтня 2015 року. Нагадаємо, що в результаті тих виборів у міській раді сформована кваліфікована більшість у 25 депутатів при загальній чисельності ради  36 депутатів. Це може комусь не подобатись, але таким був вибір територіальної громади міста Сєвєродонецьк.

Не подобається це перш за усе народному депутату Сергії Шахову, який упродовж 4,5 років  з невеличкою групою своїх прихильників в міській раді робив кілька спроб встановити контроль над органом місцевого самоврядування Сєвєродонецька, позбавити представницьких повноважень абсолютну більшість депутатів міської ради. Те, що відбувається зараз – чергова така спроба.

Так звана команда Шахова, використовуючи корупційні засоби, у січні 2020 року встановила контроль над Сєвєродонецькою міською виборчою комісією, на сьогоднішній день 12 з 17 членів цієї ТВК відносяться до цієї «команди». 26 січня інші члени команди Сергія Шахова з грубими порушеннями вимог закону провели «збори» з ініціювання відкликання 24 депутатів Сєвєродонецької міської ради. Після цього одна група з команди Шахова (члени комісії) «перевірила» підписи за відкликання депутатів, зібраних іншою частиною цієї команди (ініціативною групою), при чому ніхто більше, крім членів цих двох груп, підписні листи не бачили. На наше переконання, абсолютна більшість з них були сфальсифіковані, для чого використовувалися особисті дані людей, які розписувалися за отримання «благодійної допомоги» від Сергія Шахова.

Всупереч чинному законодавству, контрольована командою Сергія Шахова Сєвєродонецька міська виборча комісія відмовилась надати підписні листи для перевірки органам внутрішніх справ. Що за існуючою правозастосовною практикою є однозначною підставою для припинення ініціативи про відкликання депутатів за народною ініціативою. При цьому виборча комісія не надала депутатам будь-яких документів щодо їх відкликання, що зробило неможливим своєчасно оскарження цих завідомо незаконних дій у суді.

Проте 03.03.2020 року депутати Сєвєродонецької міської ради Д.В.Анпілогов, І.М.Бутков, О.М.Буткова, А.Ю.Височин, Р.В.Водяник, С.А.Войтенко, А.А.Гавриленко, Т.В.Грачова, Ю.С.Кочина, Ю.К.Кузьмінов, С.П.Куниця, Є.В.Логунов, Л.Л.Летюча, О.О.Мартиненко, Ю.В.Матохін, Г.В.Мєзєнцев, О.Ф.Пєнзов, В.А.Пилипенко, В.О.Старицький, Г.І.Чмирьова, Л.В.Шатрова, Д.А.Шерстюк звернулися до Луганського окружного адміністративного суду з позовами до Сєвєродонецької міської виборчої комісії, в яких вимагають визнати протиправними дії комісії щодо узагальнення матеріалів про відкликання депутатів та складання відповідних протоколів, скасувати постанови Сєвєродонецької міської виборчої комісії від 13.02.2020 року про звернення до вищих партійних органів щодо відкликання депутатів за народною ініціативою, зобов’язати Сєвєродонецьку міську виборчу комісію прийняти рішення про припинення ініціативи щодо відкликання депутатів Сєвєродонецької міської ради за народною ініціативою.

18.03.2020 року за цими позовними заявами відкрите провадження, справа 360/954/20.

19.03.2020 року Луганський окружний адміністративний суд у справі 360/954/20 прийняв ухвалу про забезпечення цього позову. В мотивувальній частині рішення суду зазначено: «Суд враховує ті обставини, що станом на момент розгляду заяви про забезпечення позову не виявлені докази порушень з боку позивачів як депутатів, що свідчить про можливість виконання останніми своїх обов`язків на період до набрання законної сили рішення суду у справі № 360/701/20». Суд також заборонив ТВК до набуття чинності рішення суду по справі № 360/701/20 приймати рішення та реєструвати наступних за черговістю кандидатів та заборонив ЦВК вносити зміни до відомостей про обраних депутатів.

Ухвала суду про забезпечення позову була оскаржена Сєвєродонецькою міською виборчою комісією, розгляд апеляційної скарги в Першому апеляційному адміністративному суді призначено на 13.05.2020р.

Попереднє слухання по справі 360/954/20 призначено на 29.04.2020 року.

Право депутатів оскаржувати в суді неправомірні дії виборчої комісії щодо їх відкликання цілком законне, як і право суду застосовувати засоби забезпечення позову. Тим більше, що немає жодних підстав вважати, що це «відкликання» відбувається за ініціативою виборців Сєвєродонецька. В дійсності це банальна спроба певної політичної групи встановити контроль над містом в супереч волевиявленню виборців. У нас немає жодних сумнівів, що дії Сєвєродонецької міської виборчої комісію будуть визнані неправомірними, а рішення щодо відкликання депутатів будуть скасовані.

За змістом ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 19.03.2020 року депутати мають виконувати свої повноваження принаймні до набуття чинності рішення адміністративного суду. Таким чином склад Сєвєродонецької міської ради на сьогоднішній день Александров Сергій Олександрович, Анпілогов Денис Володимирович, Бутков Ігор Миколайович, Буткова Олена Миколаївна, Височин Андрій Юрійович, Водяник Роман Валерійович, Войтенко Сергій Анатолійович, Гавриленко Андрій Анатолійович, Грачова Тетяна Вікторівна, Кочина Юлія Сергіївна, Кузьмінов Юрій Кіндратович, Куниця Сергій Павлович, Лагунов Євген Володимирович, Летюча Лариса Леонідівна, Лішик Ольга Петрівна, Ляховий Володимир Вікторович, Марініч Ельвіна Юріївна, Мартиненко Ольга Олександрівна, Матохін Юрій Вікторович, Мєзєнцев Геннадій Володимирович, Ніжельска Олена Славіївна, Пєнзов Олександр Федорович, Пилипенко Віктор Анатолійович, Попов Максим Петрович, Проскурова Юлія Василівна, Старицький Владислав Олександрович, Старіков Євгеній Вікторович, Ткачук Вячеслав Петрович, Фурман Юрій Анатолійович, Чмирьова Ганна Іванівна, Шатрова Людмила Василівна, Шевченко Володимир Іванович, Шерстюк Дмитро Анатолійович, Щербанюк Тетяна Анатоліївна. Сєвєродонецька міська рада цілком повноважна, регулярно проводить сесії та приймає рішення, які є важливими для територіальної громади.

Зазначимо, що у випадку, якщо певні особи вважають дії, бездіяльність чи рішення органу місцевого самоврядування неправомірними та такими, що порушують їх права, то вони можуть звернутися зі скаргою до суду. Це може зробити у тому числі голова Луганської обласної державної адміністрації чи Сєвєродонецька міська виборча комісія.

З повагою

Секретар Сєвєродонецької міської ради,                                         

в.о. міського голови                                                         Вячеслав ТКАЧУК

Рейтинг: 
3
Средняя: 3 (2 оценок)