Ви тут:

Керівникам підприємств, установ та організацій – споживачам теплової та електричної енергії

18-05-2020
Категорія: 

ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД ПОВІДОМЛЯЄ

Керівникам підприємств, установ та організацій – споживачам  теплової енергії

(Споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору, а саме - договору купівлі-продажу теплової енергії, (крім споживачів житлово-комунальних послуг). Споживачі теплової енергії, які мають на балансі тепловикористальні установки (теплові пункти, теплові мережі, тощо), нагляд за яким буде здійснюватися Держенергонаглядом щодо додержання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, їх експлуатації, проектування, будівництва, підтвердження готовності до роботи, користування енергією у сфері теплопостачання.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Для організації належної та своєчасної підготовки енергетичного господарства підприємств, установ та закладів, які знаходяться у Вашому управлінні (підпорядкуванні), до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років, Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Луганській області вважає за необхідне звернути Вашу увагу, що тільки своєчасно розпочата та організаційно забезпечена робота може гарантувати його стале функціонування в зимовий період.

Експлуатація енергетичних установок електричної та теплової енергії має бути організована у відповідності з вимогами чинних нормативних документів, при цьому роботи з підготовки енергетичних господарств до осінньо-зимового періоду мають особливу важливість. Тому інспекція Держенергонагляду рекомендує при підготовці відповідних заходів врахувати та забезпечити до початку осінньо-зимового періоду виконання таких основних робіт:

 • ремонтів обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж у необхідних обсягах;
 • приведення схем електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями;
 • укомплектування аварійного запасу обладнання, запасних частин та матеріалів, інструментів, знаряддя, засобів захисту, теплого спецодягу;
 • підготовку машин та механізмів до робіт в умовах понижених температур;
 • випробування та налагодження обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж в необхідних обсягах;
 • промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж, індивідуальних теплових пунктів (ІТП) систем теплопостачання;
 • розроблення експлуатаційних режимів роботи систем теплопостачання, а також заходів з їх забезпечення;
 • перевірку пристроїв релейного захисту та автоматики;
 • перевірку технічного стану індивідуальних теплових пунктів (ІТП), елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики;
 • гідропневматичну, а у разі необхідності - хімічну промивку внутрішніх систем теплопостачання;
 • теплоізоляції споруд, інженерних об'єктів до вимог нормативної та проектної документації, що повинно забезпечити належний тепловий опір огороджувальних конструкцій, вікон, дверей в опалювальний сезон;
 • перевірку захисту засобів обліку електричної та теплової енергії до роботи в умовах низьких температур;
 • організацію перевірки знань у осіб відповідальних за експлуатацію та технічний стан теплоенергетичного обладнання;
 • протиаварійних тренувань з відповідним персоналом;
 • комплектації робочих місць персоналу оперативною та технічною документацією;
 • організацію введення в дію протиаварійних заходів у разі їх застосування в установленому порядку;
 • у разі необхідності перегляд Актів аварійної, екологічної та технологічної броні електропостачання;
 • перегляд та внесення, за необхідності, змін до договорів на енергопостачання (теплопостачання), а також перевірку відповідності вимог Положення про оперативну взаємодію з місцевою енергопостачальною (теплопостачальною) організацією.

Впровадити в дію, наказом по підприємству (установі), «Інструкцію з обліку та розслідування технологічних порушень в роботі енергетичного господарства споживачів», затверджену наказом Мінпаливенерго України від 04.08.2006р. №270, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22.08.2006р. за № 993/12867.

На кожному підприємстві, установі та організації, виходячи з місцевих умов, повинні бути розроблені та введені в дію конкретні організаційні та технічні заходи (далі – Заходи), які в обов'язковому порядку повинні включати наведені вище роботи з конкретизацією обладнання, термінів виконання та осіб, відповідальних за їх виконання.

Нагадування:

Відповідно до вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008р. №620/378, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31.12.2008 р. за №1310/16001, підприємства, установи та заклади зобов’язані до 15.06.2020р. надати до Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Луганській області заходи та копії розпорядчих документів, якими ці заходи вводяться в дію.      

За підсумками проведеної роботи на підприємстві, для оцінки готовності (перевірки) теплових господарств, будівель, споруд до роботи в опалювальний період, у суб'єктів господарювання які споживають теплову енергію згідно з договором для потреб опалення, вентиляції та ГВП (споживач),  створюється комісія за участю представника Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Луганській області, яка складає Акт готовності енергетичного господарства до опалювального періоду не пізніше 25.09.2020р.

Умови, щодо підписання Акта готовності теплового господарства підприємства до роботи в опалювальний період (додаток № 1 до інформаційного листа).

Інформацію надавати у сканованому вигляді на електрону адресу:   luhanska@sies.gov.ua.

Сподіваємося на співпрацю та порозуміння.

 

Додаток № 1

Основні умови щодо підписання акту стану готовностітеплового господарства в опалювальний період.

(Відповідно до Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених Міністерством палива та енергетики України і Міністерством з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. № 620/378 (далі ППТГ до ОП) та Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Міністерством палива та енергетики України від 14.02.2007р. №71 (із змінами і доповненнями) (далі ПТЕ ТУ і М)).

1. Письмове звернення на ім’я начальника Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Луганській області Бондаря В.М. за адресою: пр-т. Гвардійський, 33, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл.,  93406 ел. пошта: luhanskaatsies [dot] gov [dot] ua, щодо направлення представника інспекції Держенергонагляду для участі в комісії суб’єкта господарювання з визначення (перевірки) стану готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період та підписання акту стану готовності до опалювального періоду 2020-2021р.р. Вказати контактний телефон.

2. Наявність наказу або розпорядження про створення комісії з перевірки готовності теплового господарства суб’єкта господарювання до опалювального періоду. В склад комісії включити представника Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Луганській області.

3. Наявність розроблених заходів щодо підготовки теплового господарства суб’єкта господарювання до опалювального періоду 2020-2021р.р.

4. Наявність наказу про призначення відповідальних осіб за технічний стан і безпечну експлуатацію теплового господарства на підприємстві.

5. Наявність протоколу та (або) посвідчення про перевірку знань вимог правил ПТЕ ТУ і М та ППТГ до ОП у відповідальних осіб.

6. Наявність Актів проведення Держперевірки вимірювальним приладам (манометри,  лічильники), які встановлені на теплових системах суб’єкта господарювання.

7. Наявність Актів гідравлічного випробування теплових мереж, гарячого водопостачання, із позначенням тиску при проведенні випробування.

8. Наявність отриманого Акта готовності до опалювального періоду (додаток 4 ППТГ до ОП) від підприємства централізованого теплопостачання – теплопостачальник згідно договору;

9. Оформлення і підписання Акта стану готовності теплового господарства в опалювальний період усіма членами комісії (із закріпленням підписів печаткою підприємства) на кожний об’єкт підприємства, відповідно до додатку №1 ППТГ до ОП.

10. Оформлення і підписання Акта готовності теплового господарства в опалювальний період усіма членами комісії (із закріпленням підписів печаткою підприємства) в цілому на суб’єкт господарювання, відповідно до додатку №3 ППТГ до ОП. 

Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Луганській області

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)