Інформація щодо підтоплення житлових будинків у селищі Борівське

26-02-2020

Сьогодні, 26 лютого, під головування в.о. міського голови Сєвєродонецька Вячеслава Ткачука відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що розглянула ситуацію з підтопленням житлових будинків на північній околиці селища Борівське, на вулицях Київська та Красна.

Це друге таке засідання, на попередньому були прийняті заходи, проте, незважаючи на їх реалізацію, ситуація погіршується; наразі у зоні підтоплення знаходяться вже 10 житлових будинків, в яких проживають близько 20 людей. Відбувається це лихо через підняття рівня ґрунтових вод, внаслідок чого почали відтворюватися озера Боровенське, Красне, Знаменське, які свого часу зникли. Колись відтік води з цих озер відбувався по протоці, що пролягала через сьогоднішній центр селища, і яка на сьогодні не існує – на ній побудовані будинки.

Вячеслав Ткачук сформував на засіданні робочу групу з подолання наслідків підтоплення, ця група продовжить роботу вже на місті події сьогодні о 14 годині. Найбільш реальним виходом з ситуації на засіданні визнали відбудову іригаційної системи, з відведенням води в обхід селища.

Тож, на виїзній нараді будуть визначатися з місцем прокладення каналу та з необхідними для цього засобами. Проблемою при цьому є те, що канал має прокладатися по землі Попаснянського району, що знаходяться у користуванні державного підприємства «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство».

Средняя: 5 (3 оценок)