Гра юних патріотів«Сокіл» («Джура») продовжується

18-11-2016

15 листопада на площі Миру було людно. Молодь («Джури» 8-10 класів СЗШ №5, 7, 8, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 20, гімназії та Борівського НВК) зібралася для того, щоб взяти участь в інтелектуально-спортивному вишколі вулицями міста «Квест» в рамках проведення міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

До початку старту команди пройшли реєстрацію та інструктаж з ОП і ТБ, який провели представники патрульної поліції та управління превентивної діяльності Луганської області в присутності головних спеціалістів відділу освіти й відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради Наталії Гаввіної і Світлани Попової. Серед присутніх були також педагоги Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, який виступив організатором заходу, на чолі з директором Ларисою Борисовою.

До складу команди увійшли вісім учнів (з них не менше двох дівчат) та один керівник.

Гра почалася о 13.00. Кожна команда отримала запитання, пов’язані з історичними пам’ятками та місцями нашого міста. Після команди «Старт» учасники дали відповіді на запитання і почали рух до розгаданих об’єктів. Біля кожного з них «джури» фотографувалися у повному складі. Зроблені знімки надавалися журі, яке кожен об’єкт оцінювало певною кількістю балів залежно від складності запитання. На проходження квесту було надано дві години.

Фінішували команди на площі Перемоги, яка була правильною відповіддю на останнє запитання «Квесту».

Серед розшукуваних об’єктів були також меморіальні дошки В.І. Пухальському, В.С. Сметаніну, М.В. Литовці, В.В. Панаїту, будівля магазину «Космос», музичне училище, Льодовий Палац спорту, пам’ятник О.В. Радієвському, меморіальна дошка – перший будинок, меморіальна дошка просп. Гвардійський, пам’ятники М.В. Гоголю, козацтву, героям Чорнобиля, меморіал Слави, будівля кафе «Шахове» та СДЮСТШ водних видів спорту «Садко».

Переможці визначені за найбільшою кількістю набраних балів. Ними стали СЗШ №5 та 11 (ІІІ місце з сумою балів по 200), СЗШ №20 (ІІ місце – 205 балів) та СЗШ №18, яка набрала 220 балів і посіла І місце.

Наступним етапом Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріо­тичної гри «Сокіл» («Джура») у цьому році стане проведення інтелектуальної гри-вікторини «Відун», яка запланована на грудень. А вже з нового року на молодь чекають змагання зі стрільби з пневматичної зброї, творчо-мистецький звіт представлення рою «Ватра», змагання «Перетягування линви», «Впоряд» та найцікавіше – таборування, під час якого команди пройдуть туристсько-спортивну смугу перешкод за старовинною легендою «Козацькими стежинами», а також тактичну гру на місцевості з елементами топографії «Теренова гра», візьмуть участь у конкурсі з надання першої долікарської допомоги і транспортування потерпілого «Рятівник», проведуть бойове розгортання та гасіння пожежі і звитяжні змагання «Лава на лаву»(«Штовхач»).

Олеся ПЕТРОВА