Фонд Держмолодьжитло отримав на реалізацію проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» перші 5 млн євро

21-07-2021

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву отримав від банку KfW перший транш у розмірі 5 млн євро на кредитну програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», що реалізується в межах Угоди про фінансове співробітництво, підписаної Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб. Тільки у відкритих електронних реєстрах учасників програм Держмолодьжитла обліковуються понад 18 тис. таких сімей і співпраця з KfW та Мінреінтеграції є надзвичайно важливою в контексті вирішення цього питання», – зазначив Олексій Чернишов.

Загалом на фінансування програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» Урядом Німеччини через банк KfW було виділено грант у розмірі 25,5 млн євро. Кредити внутрішньо переміщеним особам надаватимуться на термін до 20 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більше 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.

«Для участі у програмі сформовано окремий реєстр громадян (на базі чинних реєстрів), які ведуть регіональні управління Держмолодьжитла. Відбір 150 переможців відбудеться 21 липня. Він здійснюватиметься шляхом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел. Процедура відбору транслюватиметься на Ютуб-каналі Фонду о 14-00», – наголосив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

За результатами проведеного відбору регіональні управління Держмолодьжитла не пізніше ніж наступного робочого дня повідомлять переможців про необхідність подання документів, визначених Порядком.

Окрім того, перелік переможців проведеного відбору буде опубліковано на офіційному вебсайті Держмолодьжитла та його регіональних управлінь.

Довідково: Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заснований Кабінетом Міністрів України. Міністерство розвитку громад та територій є уповноваженим органом управління Фонду.

Учасниками проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» є Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кредитна Установа для Відбудови KfW та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Для фінансування проекту Уряд Німеччини через KfW виділив грант у розмірі 25,5 млн євро. Отримувачем цих коштів є Мінреінтеграції, виконавцем проекту – Держмолодьжитло.

Кабінетом Міністрів України і Урядом Федеративної Республіки Німеччина 3 червня 2020 року було підписано Угоду про фінансове співробітництво. 2 грудня 2020 року Угоду було ратифіковано Верховною Радою України.