Експерти Ради Європи відвідали міську раду

04-02-2020

4 лютого в.о.міського голови Вячеслав Ткачук провів робочу зустріч з експертами-консультантами Ради Європи.

В рамках підписаного нещодавно Меморандуму про взаєморазуміння між Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради про підтримку під час реалізації проекту «Залучення внутрішньо переміщених осіб до партисипативного бюджетування в м. Сєвєродонецьку» до міста з візитом і конструктивним діалогом завітали експерти-консультанти Ради Європи  Aiste Slajute  та Сергій Карелін.

В зустрічі взяли участь керівники  та фахівці виконавчих органів міської влади. Обговорювалися питання залучення ВПО до Громадського бюджету та інших соціальних програм для ВПО, зокрема будівництва житла. Також було наголошено на розширенні комунікацій влади та ВПО.

В.о.міського голови Вячеслав Ткачук наголосив, що у місті майже півсотні тисяч ВПО. Четвертий рік поспіль міська рада приймає програму соціальної адаптації, інтеграції та захисту внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до якої територіальна громада витрачає значну частину своїх доходів на підтримання ВПО.

«Ми приїхали допомагати місту вирішувати проблему. Ми беремо участь як консультанти. І допомагаємо місту аналізувати проблеми. Ми намагаємося зрозуміти суть проблеми. Дізнаємося, що було вже зроблено. І даємо рекомендації в рамках цього проекту» - прокоментував зустріч координатор компоненту «Е-демократія» програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» Сергій Карелін.

Протягом дня відбулась ще  одна зустріч – з членами Координаційної ради з питань впровадження громадського бюджету. Під час діалогу експерти приділили увагу участі ВПО у партисипативному бюджетуванні, залучення якомога більшої кількості ВПО до голосування за проекти. Приємно експертам було почути, що у Молодіжному парламенті при виконкомі Сєвєродонецької міської ради, який очолює Олег Бутков, є також внутрішньо-переміщені особи.