Дзвінко лунає Тарасове слово

17-03-2017

10 березня в актовій залі СЗШ №8 було проведено урочистий захід з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та підбиття  підсумків ІІ (міського) етапу VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

зібрання проходило під назвою «Дзвінко лунає Тарасове слово». Його було проведено з метою сприяння піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання в учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю та вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

Під час заходу учнівська молодь декламувала поетичні твори письменника, виконувала пісні, покладені на його слова, і розігрувала мініатюрні сценки за мотивами літературної спадщини Шевченка. Все відбувалося в ліричній атмосфері. Відчутно було, що молодь з любов’ю, розумінням та шаною ставиться до української мови та літератури.

Це підтверджується й активною її участю у мовно-літературному конкурсі. За даними ЛОІППО, у ІІ етапі взяли участь 98 учнів ЗНЗ міста.

Під час урочистого заходу дипломами відділу освіти Сєвєродонецької міської ради за зайняте ІІІ місце нагороджені учні 5 класу Віолета Павленко (СЗШ №5), Карина Сафонова (СЗШ №6), Олександра Соколова (СЗШ №7), Альона Зубко (СЗШ №11), Дмитро Бігун (ССШ №17), Дарина Катренко (СЗШ №20), учень 6 класу Роман Кононенко (СЗШ №14), учні 7 класу Ганна Манакова (СЗШ №5) та Тимофій Конченко (СЗШ №11), учні 8 класу Євгенія Мороз (СЗШ №4), Єва Піун та Вероніка Бабіч (гімназія), Каміла Верзілова (Борівський НВК), Катерина Пашкова (учениця 10 класу ССШ №17) та учні 11 класу Олексій Глухоєдов (НВК), Кристина Шанталій (СЗШ №5), Веніамін Кафанов (СЗШ №8).

За зайняте ІІ місце нагороди отримали учні 5 класу Анастасія Курпан і Світлана Мошняга з СЗШ №1, Софія Улькіна (СЗШ №16), Валерія Агафонова (гімназія), Аліна Богуш (НВК), Дарина Трунова (учениця 6 класу СЗШ №16), Софія Солодухіна (учениця 7 класу СЗШ №10), учні 8 класу Софія Мішина (СЗШ №10), Борис Котляров (СЗШ №16), Олександра Зінченко (СЗШ №20), учні 9 класу Софія Решетило (СЗШ №1), Анастасія Мітченко (ліцей), Віра Тиндик (учениця 10 класу СЗШ №10) та учениці 11 класу Анна Христенко (СЗШ №16) і Марина Целіщева (ССШ №17).

За зайняте І місце дипломи отримали: Єлизавета Косогова (5 клас СЗШ №12), Таісія Шишка (6 клас НВК), Дарина Отченашенко (7 клас СЗШ №15), Валерія Музальова (9 клас ССШ №17), Анжеліка Чир’ян (10 клас СЗШ №10) та Марія Лагутіна (11 клас, ліцей). Ці учні захищали честь міста на ІІІ (обласному) етапі конкурсу. Зараз очікуємо на його результати.

Грамотами та подяками відділу освіти нагороджені також вчителі, які підготували призерів.

Після церемонії нагородження в якості подарунка пролунало декілька музичних композицій від вихованців ДМШ №2. З оформленням залу допоміг клуб любителів вишивки МПК «Червона ниточка».

Олеся ПЕТРОВА