До 75-ї річниці визволення Сєвєродонецька від нацистських загарбників

01-02-2018

1 лютого в Сєвєродонецьку відбулися заходи, присвячені 75-ій річниці з дня визволення міста від фашистських загарбників. Традиційно вони розпочалися на Меморіалі Слави, де зібралися ветерани війни, учасники бойових дій, представники міської влади і громадських організацій, військові та небайдужі жителі для урочистого покладання квітів до Вічного вогню.

Прийшли віддати данину поваги полеглим на війні та висловити вдячність визволителям нашого краю й помічник народного депутата України Сергія Шахова Ігор Слєсарєв та керуючий справами виконкому міської ради Юрій Журба.

Після урочистого зібрання та покладання квітів заходи були продовжені у міській публічній бібліотеці.

Від імені народного депутата України Сергія Шахова та міського голови Валентина Казакова з вітальними словами до присутніх звернувся Ігор Слєсарєв: «1 лютого 1943 року –день, який назавжди вписаний в історію міста Сєвєродонецька, як пам'ять про велику подію. Тисячі наших земляків склали свої голови за звільнення нашого міста і нашого краю. Ми шануємо і пам'ятаємо мужність солдатів-визволителів, які не шкодували свого життя та здоров’я у боротьбі з коричневою чумою ХХ століття. Ми завжди будемо берегти добру пам’ять про фронтовиків. Ми зобов’язані з покоління в покоління передавати пам’ять про наших дідів та прадідів. Про всіх тих, хто надав можливість нашому поколінню народитися в мирній країні.

Шановні ветерани! У цей святковий день хочеться побажати вам міцного здоров’я, мирного неба над головою, щастя та благополуччя. Вічна пам’ять полеглим! Вічна слава живим! Низький вам уклін! Зі святом вас!».

Подяками міської ради та цінними подарунками були нагороджені учасники бойових дій Віктор Мацаєв, Микола Смалій, Ніна Алімова, Михайло Файнштейн, Уляна Птушко, Василь Швиряєв та Іван Височин. Кожен з них на своїх плечах й досі несе відгомін далеких походів, має низку нагород за заслуги, подвиги й мужність.

За словами керівника міської ради ветеранів Володимира Корженка, саме завдяки сміливості та відвазі таких героїв і стала успішною операція з вигнання фашистських окупантів з нашої землі.

Працівники публічної бібліотеки підготували перегляд чорно-білих світлин 1943 року на великому екрані, тим самим ілюструючи розповідь про історію визволення нашого міста та прилеглих до нього селищ від фашистських загарбників.

Крім того, для всіх присутніх у залі була проведена фото екскурсія пам’ятними місцями Сєвєродонецька, пов’язаними з тими історичними подіями: просп. Гвардійський, вул. Танкістів, пам’ятник воїнам-визволителям у сквері Слави Танк Т-34 та інші.

Пам’ять про загиблих при звільненні нашого міста від фашистських загарбників вшанували хвилиною мовчання.

Олеся ПЕТРОВА