Ви тут:

ДЕНЬ ЄВРОПИ-2020 В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ОНЛАЙН

15-05-2020
Категорія: 

16 травня Україна відзначає День Європи – символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах і єднання України з іншими європейськими країнами – день миру, спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Основна ідея свята – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі".

Цьогоріч заходи до Дня Європи проходять онлайн через мережу Інтернет, у зв’язку з запровадженим карантином у державі. По всій державі проходять онлайн уроки, вебінари, віртуальні екскурсії та подорожі, вікторини та квести, а також багато інших заходів, присвячених країнам Європи, ЄС та євроінтеграції України.

Заходи, які проводяться Представництвом ЄС в Україні:

15 травня (з 16:00 до 17:00) – Онлайн-вікторина “Відгадай країну ЄС” – ]]>https://youtu.be/C0qbm19hEBc]]>

16 травня о 9:00 – 12-годинний Онлайн-марафон до Дня Європи в Україні – ]]>https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine/?tn-str=k*F]]>

Онлайн-уроки за  посиланням: ]]>https://euroquiz.org.ua/events/view/388]]>

18 травня о 12:00 – “Права людини – основа європейських цінностей”.

19 травня о 15:00 – “Лідерство та робота в команді: як це працює” – урок для лідерів, командних гравців та тих, хто прагне ними стати. Про важливі якості та навички і те, як надихати команду на успіх.

20 травня о 15:00 – “Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей”.

Також триває Вікторина про ЄС до Дня Європи. Детальніше на сайті ]]>https://euroquiz.org.ua/]]>

 

Про свято День Європи в Україні

В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

Територіально Україна знаходиться в європейській частині материка і відносить себе до країн Заходу. Культура України багато в чому перетинається з культурою Європи.

Україна щороку відзначає День Європи в третю суботу травня. У цьому році свято припало на 16 травня. Це подія відзначається згідно з Указом Президента України № 339/2003 «Про День Європи» від 19 квітня 2003 року.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;

- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;

- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

Цікавий факт

На території сучасної України знаходиться географічний центр Європейського материка. Спеціальний знак, встановлений в 1887 році на Закарпатті, а саме, у Верхньотісянській улоговиніі на березі річки Тиса. Центр Європи позначений геодезичним знаком заввишки в два метри, що має координати 47° 56'3" північної широти і 24° 11'30" східної довготи.

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (3 оценок)