Американський Білий Метелик

22-05-2017

Американський білий метелик багатоїдний небезпечний карантинний шкідник, який пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Найулюбленішими рослинами для шкідника є яблуня, черешня, вишня, виноград, клен, хміль. Зимують у американського білого метелика лялечки у ґрунті, на весні з’являються білі метелики, самки відкладають яйця на листях. З яєць виходять гусениці, які будуть живитися листями. Гусениці шкідника повністю об’їдають листя на деревах обплітаючи гілки павутиною, внаслідок чого знижується врожайність та захисна, декоративна властивість рослин. Основна ознака пошкодження дерев американським білим  метеликом-наявність на деревах павутинних гнізд. На деревах утворюють гніздо листків, які обплетені павутиною. Гніздо може досягти розміру 1-1,5 м.

Метелик має розмах крил 20-36 мм. Крила білі з темно коричневими плямами. На початку розвитку гусениці світло жовті завдовжки 1-1,5 мм, дорослі гусениці мають розмір 30-40 мм. Тіло густо вкрито щетинками і волосками.

У Європу метелик був завезений випадково з вантажем з Північної Америки у 1939-1940 р. На території України, в Одеській області, шкідник з’явився у 1966 році. В Луганській області американський білий метелик виявлений на площі 300,17 га. у Марківському, Міловському, Лутугинському, Новопсковському районах та у місті Лисичанськ.

При виявленні павутинних гнізд на присадибних ділянках, біля власних будинків, у парках необхідно гілки з гніздами та гусеницями обрізати та спалити. Обрізати та спалити необхідно також яйцеклади на листях. Восени стовбури дерев замотати щільним папером для концентрації там гусениць, які повзуть по стовбуру у ґрунт для зимового за лялькування. На деревах необхідно очищати застарілу кору, під якою проходить розвиток лялечок влітку. Винищувальні заходи проти американського білого метелика передбачають 2-3-кратні обробки гусениць інсектицидами з інтервалом 7-10 днів.

В разі виявлення ознак пошкодження американським білим метеликом необхідно повідомляти Головне Управління Держпродспоживслужби в Луганській області м. Сєвєродонецьк, вул.Пивоварова, 2, тел.(06452)6-80-15.

Відділ ЦЗ, ЕБ та ОП міської ради

Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держпродспоживслужби в  Луганській обл.