72-га річниця визволення України

01-11-2016

28-го жовтня Україна відзначила 72-гу річницю звільнення від німецько-фашистських загарбників. В цей день до актового залу Сєвєродонецької дитячої бібліотеки прийшли ті, хто пройшов війну від початку до кінця та подарував Перемогу своєму народові. Віддати шану поваги героям Другої світової та тим, хто знайомий з цими страшними подіями не з чуток, прийшли представники органів місцевого самоврядування. До присутніх звернувся в.о. Сєвєродонецького міського голови, секретар міськради Ігор Миколайович Бутков. «Я радий, що від імені міської ради можу привітати вас на цьому святі та подякувати за ваш внесок у звільнення України від окупантів. Два моїх дідуся пройшли війну з першого до останнього дня. Та я їх дуже добре пам’ятаю. Вони прожили й після війни ще довго.День звільнення України – це велике свято, хоча воно перемішане з гіркотою втрат. Україна стала вільною завдяки вам, шановні ветерани. Дякую вам за Перемогу», - сказав Ігор Бутков.

Під час заходу пригадували героїв, які боролися зо свободу нашої Батьківщини та віддавали життя за майбутнє країни. Для них війна завжди залишається однією з найживотрепетних тем. В залі було тепло від дружньої обстановки та тісно від близькості та єдності епох та поколінь. Сказати слова вдячності тим, хто пройшов довгий шлях війни зі втратами та негараздами завітав на захід й заступник міського голови Андрій Анатолійович Гавриленко. «Шановні ветерани! Дуже приємно привітати вас із цим важливим для нашої країни святом – річницею звільнення від німецько-фашистських загарбників, та подякувати за вашу жертовність, сміливість та героїзм, проявлені вами під час Другої світової війни. Ми маємо завжди пам’ятати воїнів, які під час тих страшних подій  віддали свої життя за волю та свободу нашої країни, та шанувати вас, дорогі ветерани. Ми повинні зробити все можливе, щоб ваше життя було якнайкомфортнішим та безтурботним. Зі святом вас, шановні ветерани! Дякую за Перемогу!», - сказав Андрій Гавриленко.

На сьогоднішній день в Сєвєродонецьку проживають 175 ветеранів, серед яких – ветерани Другої світової війни та учасники бойових дій. На честь 72-ї річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників усім сєвєродончанам, які приймали участь в тих страшних подіях Сєвєродонецька міська рада виділила по два сертифікати по 200 грн. на придбання продукції в одному з супермаркетів міста. Під час заходу керівники органів місцевого самоврядування нагородили ветеранів квітами, грамотами та подарунками від міськради та виконкому.

Звернувся в ході заходу до присутніх й голова Сєвєродонецької міської організації ветеранів Володимир Корженко.

««Багато загиблих під час війни, багато тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня. Але є 175 воїнів, які живі. І хотілося б, щоб ми частіше зустрічалися, щоб ми мали багато сил та здоров'я - каже голова Сєвєродонецької організації ветеранів, - Хочу повідомити вам добру новину. Після того, як ми провели пленум міської ради ветеранів з розгляду питань медицини, ветерани почали отримувати ліки за безкоштовними рецептами. Це велика справа. Дуже приємно, що міська влада  йде назустріч раді ветеранів, щоб колишні солдати, але тепер уже з сивиною на скронях відчували турботу та увагу з боку керівників міста».

Після урочистої частини заходу керівники органів місцевого самоврядування разом з ветеранами відправилися до братської могили Меморіал слави, щоб покласти квіти до пам’ятника - віддати шану загиблим під час тих страшних подій.