15-04-2015

Рекомендації щодо порядку вирішення уповноваженою правлінням садівничого товариства, садово-городнього, житлово-будівельного, гаражного та обслуговуючого кооперативу особою питань, пов'язаних із включенням до ЄДР відомостей про діючі садівничі товариства, садово-городні, житлово-будівельні та гаражні кооперативи

З метою забезпечення відновлення і захисту права власності на земельні ділянки (користування ними) членів садівничих товариств, садово-городніх, житлово-будівельних та гаражних кооперативів Представництво Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Луганській області повідомляє:

1. У разі, якщо юридична особа створювалась в організаційно-правовій формі відповідно до Закону СРСР «Про кооперацію в СРСР», а включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі - ЄДР) як «обслуговуючий кооператив» код 320  або «інші організаційно-правові форми» код 995 її організаційно-правова форма повинна бути приведена у відповідність до установчих документів, тобто підлягає заміні на: «житлово-будівельний кооператив» код 321 (попередній код - 182), «садівниче товариство» » код 950 (попередній код - 183), або «гаражний кооператив» та «кооперативна стоянка» код 322 (попередні коди - 184, 185).

2. У разі, якщо юридична особа створювалась в організаційно-правовій формі (далі - ОПФ) «громадська організація» код 460, тобто відповідно до статті 1 Закону України «Про об'єднання громадян», її ОПФ із «обслуговуючий кооператив» код 320 або «інші організаційно-правові форми» код 995 повинна бути приведена у відповідність до установчих документів, тобто підлягає заміні на ОПФ «громадська організація» код 815.

Головне - з чого треба починати суб'єкту господарювання - це необхідно виконати наступні дії:

1. Зібрати загальні збори членів садівничого товариства стосовно необхідності виправлення організаційно-правової форми товариства/кооперативу, що вже включені до ЄДР.

2. Затвердити статут садівничого товариства в новій редакції відповідно до вимог чинного законодавства та доручити підписати його від імені членів товариства/кооперативу уповноваженій особі (підпис нотаріально засвідчити).

3. Прийняти рішення про обрання Голови товариства/кооперативу та про покладання відповідних повноважень на уповноважену правлінням особу.

4. Підготувати протокол рішення загальних зборів членів товариства/кооперативу про необхідність виправлення відомостей про товариство/кооператив, що вже включені до ЄДР, та які не відповідають відомостям про нього, що містяться у його статуті та свідоцтві, виданому органом реєстрації, та іншим правовстановлюючим документам цього товариства/кооперативу, та копію рішення загальних зборів членів товариства/кооперативу, на яких приймалось рішення про обрання Голови товариства/кооперативу і про покладання відповідних повноважень для проведення перереєстрації на уповноважену правлінням особу.

За консультацією можна звернутись до відділу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Сєвєродонецької міської ради, кабінет 20.