УПтаСЗН повідомляє про подовження строку виплати державних соціальних допомог на період карантину

16-04-2020

До уваги отримувачів державних соціальних допомог!

    30.03.2020р. Урядом прийнято Закон України “Про внесення змін   до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, який набрав чинності з 02.04.2020р.

     На період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином,  Законом врегульовані питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги, особам, яким вона була призначена раніше до 01.06.2020р.:

  - малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну зазначених заходів;

   - на дітей одиноким матерям;

   - на дітей, над якими встановлено опіку та піклування;

   - особі, яка доглядає за хворою дитиною;

  - особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

    - дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

    - внутрішньо переміщеним особам на проживання;

    - особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

    - особам з інвалідністю, які не мають право на пенсію.

   Також  Законом  передбачено  продовження строків звернення щодо   призначення державної допомоги сім’ям з дітьми  на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, та один місяць після дати його завершення.

      Таким чином, одержувачам вищезазначених державних допомог, у яких закінчився термін виплати  у період карантину,  буде автоматично  подовжено строк їх отримання до 01.06.2020р.  

 

      Щодо державної соціальної допомоги особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю

    Законом внесені зміни до статті 18 Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю”. А саме.

      У разі пропуску в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, строку переогляду особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю виплата державної соціальної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю.

 

     Щодо   державної   соціальної   допомоги особам,  які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю

    Законом внесені зміни до статті 18 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю". А саме.

   Строки звернення за допомогою продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, та один місяць після дати його завершення.

     У разі пропуску в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, строку переогляду особою з інвалідністю виплата державної соціальної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю".

 

      Щодо державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

    Законом внесені зміни до статті 15 Закону України  “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”. А саме.

     Строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, продовжується без подання необхідних документів на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів.