17-11-2021

СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Адреса: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Курчатова, буд. 34

Телефон:  (06452) 2-84-91

Електронна пошта: nat [dot] ekologatukr [dot] net

Адреса сайту: ]]>https://natekolog1955.wixsite.com/website ]]>

Сторінка у соціальних мережах:

]]>https://www.facebook.com/smcentum/]]>

]]>https://www.instagram.com/sm_nat_ekolog/]]>

Директор – Зельська Олена Миколаївна

Методист – Зінченко Наталія Володимирівна

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЦЕНТР

Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (СМ ЦЕНТУМ)- заснований 31 серпня 1955 року.

На той час він мав назву Станція юних натуралістів та розміщувався в старому  районі міста в невеликому одноповерховому будинку. Згодом Станція юннатів перебралась до школи-інтернат де вихованці отримали можливість працювати на навчально-дослідній ділянці та створити живий куточок.

Починаючи з сімдесятих років  в Сєвєродонецьку розпочато будівництво нових шкіл та теплиць.Тоді ж гуртки Станції починають працювати в шкільних теплицях.

З 2011 року Станцію перейменовано в  Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Мова навчання у гуртках – українська.

В навчально-виховному-процесі у 25 гуртках задіяні 375 вихованців.

В  СМ ЦЕНТУМ працює 8 педагогічних працівників з вищою педагогічною або фаховою освітою.

Центр  є профільним закладом  позашкільної освіти, що знаходиться в комунальній власності Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації  Сєвєродонецького району Луганської області.

Основнимнапрямом  діяльності СМ ЦЕНТУМ є еколого-натуралістичний, а саме формування інтелектуально-розвиненої   особистості засобами еколого-натуралістичного виховання шляхом впровадження в роботу  гуртків сучасних освітніх технологій.

Діти отримують навички з природоохоронної та дослідницької діяльності в кращому в області куточку живої природи.

5 шкільних теплиць справжні зелені оази в місті, в яких нараховується понад 400 видів квітів із 70 родин.

Гуртки нашого Центру:

• Горщечкові рослини
  • Юні квітникарі
  • Декоративно-ужиткове мистецтво
  • Фітодизайн
  • Юні овочівники
  • Природа рідного краю
  • Чарівна майстерня
  • Юні флористи
  • Виготовлення сувенірів

Завдяки органічному поєднанню різних форм освітньої діяльності Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проводить значну роботу щодо національно-патріотичного виховання, екологічної свідомості дітей та учнівської молоді.

Стрімкий розвиток високих технологій, зростання рівня технічної оснащеності, забезпечення високих темпів розвитку науки і техніки вимагає надання якісних знань, відповідно сучасним вимогам.Тому колектив Центру постійно знаходиться у пошуку нових можливостей для розвитку і намагається залучати до цього міжнародних, державних, громадських та приватних донорів.

В 2020-2021 році реалізовано 4 проєкти соціальної дії програми «Активні громадяни» за підтримки Британської Ради, завдяки цьому у Центр придбано комплекти меблів, інструменти та матеріали для проведення майстер-класів.

Традиційними та найбільш популярними заходами для вихованців гуртків  Сєвєродонецького міського Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді є:

- екскурсії до теплиць та живого куточка та День відкритих дверей;

-  різноманітні майстер-класи;

- ярмарки корисних справ до свят;

-  екологічні рейди, акції («Збережімо первоцвіти», « За чисте довкілля» , «Створюємо ліси разом», «Годівничка», «День зустрічі птахів», «День юного натураліста»);

- участь в екологічних конкурсах (міських, обласних та Всеукраїнських):

· Міський конкурс-виставка«Краса рідного краю»;

· Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!»;

· Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» та «Український сувенір»;

· Всеукраїнський конкурс «Земля-наш спільний дім»;

· Всеукраїнський конкурс творчих робіт школярів «Гуманне ставлення до тварин»;

· Всеукраїнський конкурс-огляд «Дивовижна теплиця»;

· Всеукраїнський конкурс «Україна рушникова»;

· Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Зоологічна галерея»;

· Всеукраїнський юнацький фестиваль «В об’єктиві натураліста»;

· Обласний конкурс «Щедрість рідної землі»;

Досвід СМ ЦЕНТУМ рекомендовано до популяризації та поширеннясередзакладівпозашкільноїосвітирішеннямпедагогічної ради Національного екологічного Центру.

Нашіпопереднідосягнення  дали змогугіднопредставляти Центр на Всеукраїнських та Міжнароднихосвітніхвиставках.

Як результат Центр відзначенотакиминагородами:

- у 2020 ріці Центр нагороджено золотою медаллю виставки «Сучасні заклади освіти-2020» в номінації «Міжнародне співробітництво як важливий фактор конкурентоспроможності української освітньої системи»;

- у 2020році дипломом «Лідерпозашкільноїеколого-натуралістичноїосвітиЛуганщини»;

-у 2020році почесною грамотою Національногоеколого-натуралістичного Центру учнівськоїмолодіМіністерстваосвіти і науки України;

- у 2020 році дипломом «Флагман позашкільноїосвіти» у рейтингу якості«Золота когорта позашкільників»;

-у 2020 році  відзнакою «Лідер позашкільної освіти-2020»  від Міжнародної Асоціації позашкільної освіти;

- у 2020 році  дипломам виставки «Інноватика в сучаснійосвіті-2020»;

- у 2021 році  дипломам виставки «Сучаснізакладиосвіти-2021» за освітнюпрезентаціюосвітніх та науковихдосягнень;

- у 2021 році  медаллю за ІІ місце у Всеукраїнській виставці досягнень юних натуралістів  «Виставковий павільйон НЕНЦ»;

-Директора ЦентруЗельськуОленуМиколаївнубулонагороджено:

- у 2020 р. відомчою відзнакою Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України імені Л.П. Манорик;

- у 2021 році Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».

Правила використання матеріалів сайту