Ви тут:

Щодо реєстрації випадків захворювання на ботулізм у мешканців м. Києва

02-06-2017

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужбн в м. Києві зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм у мешканців м. Києва, у тому числі один летальний та пов'язані з вживанням в'яленої риби, придбаної у торгівельній мережі міста.

Два випадки захворювання на ботулізм, у тому числі летальний зареєстровано у мешканців м. Києва, які вживали в'ялену рибу, придбану в гіпермаркеті «Караван» ТОВ «ГРУПА РІТЕЙЛУ УКРАЇНИ».

Померлий С. (1976 року народження), зі слів дружини 24.05.2017 вживав в'яленого ляща (непатраного), придбаного в гіпермаркеті «Караван». Гострі симптоми захворювання з'явились на другий день (25.05.2017), хворого не вдалося спасти, він помер 27.05.2017. Встановлений діагноз: «Ботулізм, важкий перебіг».

Захворювання на ботулізм другого хворого (1952 року народження), за попередніми даними пов'язано із вживанням тарані, придбаної ввечері 24.05.2017 в гіпермаркеті «Караван».

Третій хворий (1963 року народження), який вживав в'яленого коропа та придбав її 22.05.2017 в супермаркеті «Мегамаркет» ТОВ «ЛАБР» з діагнозом: «Ботулізм» 29.05.2017 госпіталізований до Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужбн в м. Києві 29.05.2017 року розпочато проведення розслідування випадків отруєнь, у т.ч. позапланових заходів на зазначених об'єктах.

За результатами епідеміологічного розслідування випадків захворювання на ботулізм встановлено, що виробником рибної продукції, яка реалізовувалась гіпермаркетом «Караван» та супермаркетом «Мегамаркет» є ФОП Меркулов А.В., а постачальником ТОВ «ЧУДО-ЮДО» міста Світловодськ Кіровоградської області.

Враховуючи вищевикладене, з метою профілактики захворювань на ботулізм, операторам ринку пропонуємо невідкладно посилити контроль за обігом харчових продуктів, якістю та умовами зберігання, транспортування та реалізації готової рибної продукції.

 Звертаємо увагу операторів ринку про відповідальність згідно з статтею 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів;

 

За матеріалами Управління Держпродслужби в м.Сєвєродонецьку