Акційний товар підлягає обміну та поверненню!

13-05-2017

До відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради часто звертаються споживачі з одним питанням: «чи підлягає акційний товар обміну або поверненню?».

Часто можна зустріти напис «Акційний товар поверненню й обміну не підлягає».

Давайте розберемось, чи дійсно товар, придбаний за акцією,  не підлягає поверненню та обміну? Та як бути, якщо такий товар має істотні недоліки?

Постановою  Кабінету міністрів України  №172 від 19.03.1994 р. затверджено вичерпний перелік товарів, які не підлягають обміну та поверненню. Повернення та обмін іншого товару здійснюється у термін та на умовах, які передбачені  статтями 8,9 ЗУ «Про захист прав споживачів».

Тобто, в жодному законі не згадується про акційний товар та про те, що він не підлягає поверненню та обміну!

Споживачу слід пам’ятати наступне:

1. Згідно ст. 15 ЗУ «Про захист прав споживачів» продавець повинен надати вам правдиву інформацію про товар, повідомити про причини зниження його вартості, адже акції можуть розповсюджуватися на товар із незначними дефектами (подряпинами, незначними вм’ятинами, товар після ремонту, а також не товарного вигляду тощо), і товар належної якості, наприклад: несезонні речі, стара колекція, остання пара тощо.

2. Якщо ви придбали акційний товар і, прийшовши додому з’ясували, що він має істотні недоліки, про які вас не попередив продавець, ви маєте право, керуючись ст. 8 ЗУ «Про захист прав споживачів» звернутися до магазину з вимогою повернути сплачені вами кошти за товар неналежної якості або обміняти на аналогічний товар належної якості. Це стосується товару неналежної якості, про недолік якого вам не було відомо.

3. Якщо ви придбали товар з незначними недоліками, про які продавець Вас повідомив, ви не маєте права вимагати повернення коштів за нього або обміну на підставі ст. 8 ЗУ «Про захист прав споживачів», а саме обмін товару неналежної якості на товар належної. За такої умови, товар вважається товаром належної якості. Таким чином, якщо вас не задовольнив придбаний акційний товар за якихось обстави, відповідно до ст. 9 ЗУ «Про захист прав споживачів», споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

4. Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі. Обмін товару належної якості проводиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Напис «Акційний товар поверненню й обміну не підлягає» – це зловживання правовим незнанням споживачів. У разі відмови представників магазину реалізувати ваші права, а саме повернути або обміняти акційний товар, в такому випадку має місце порушення ваших прав як споживача, гарантованих ЗУ «Про захист прав споживачів». За таких обставин, звертайтесь до керівництва магазину з письмовою вимогою, а також до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради за адресою:                               м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, 3-поверх, каб. № 93 в такі дні: понеділок, середа з 8 -00 до 12-00 годин; вівторок, четвер з 13-00 до 17-00 годин; п’ятниця  - не прийомний день (тел. 4-44-11, 4-50-76).

Начальник відділу торгівлі

та з захисту прав споживачів    Т.Г. Красюк