До уваги населення! Дії робітників, службовців та населення при попереджувальному сигналі "Увага всім!" та мовному інформуванні місцевими органами влади

24-07-2017

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення по мережі провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення управління (відділу, штабу ЦЗ) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій управлінням (відділом, штабом ЦЗ) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста готуються приблизні варіанти повідомлень, які потім з урахуванням конкретних подій корегуються.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т. ін.).

Вислухавши повідомлення управління (відділу, штабу ЦЗ) з питань НС та ЦЗН, кожний повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими вказівками.

Повідомлення управління (відділу) з питань НС та ЦЗН включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та масштаби надзвичайної ситуації; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т. ін.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.

Повідомлення будуть залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення міської ради та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Якщо сигнал застав вас у транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо), необхідно уважно і спокійно вислухати вказівки адміністрації про те, де поблизу знаходиться станція метрополітену, сховище (укриття) і якнайшвидше добратися і укритися в них, якщо є час, то якнайшвидше добратися додому і діяти згідно з отриманими вказівками.

Якщо сигнал застав ваших дітей у школі, дитячому садку тощо, негайно необхідно їх забрати додому і діяти відповідно до отриманих розпоряджень органів управління у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці Сєвєродонецької міської ради