Про надання пільг з 1 липня 2015 року

31-07-2015

 

Законом України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» передбачено, що з 1 липня 2015 року пільги для окремих категорій громадян надаватимуться за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (це 1710 грн.).

Пільги з урахуванням доходу сім’ї надаватимуться особам, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України:

1) «Про міліцію»

 • звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби;
 • діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні;

2) «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

 • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;
 • дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
 • сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;

3) «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

 • учасники війни;
 • особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону;
 • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
 • вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

4) «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»

 • особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
 • вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

5) «Про освіту»

 • пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;

6) Основами законодавства України про охорону здоров’я

 • пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах;

7) «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

 • пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;

8) «Про захист рослин»

 • пенсіонери, які працювали у сфері захисту рослин у сільській місцевості і проживають там;

9) «Про жертви нацистських переслідувань»

10) «Про охорону дитинства»

 • багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування;

11) «Про соціальний захист дітей війни»

12) «Про культуру»

 • пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них;

Кодексом цивільного захисту України

 • батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків;
 • особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. №389.

При визначенні права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї включаються нараховані:

 1. пенсія;
 2. заробітна плата;
 3. грошове забезпечення;
 4. стипендія;
 5. соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, незалежно від форми власності);
 6. доходи від підприємницької діяльності.

Управліннями праці та соціального захисту населення продовж липня 2015 року проведено відповідну роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім’ї.

По сім’ях, в яких пільговики та члени їх сімей, які користуються пільгами, є непрацюючими пенсіонерами, управліннями праці та соціального захисту населення буде проведено автоматизований розрахунок доходів сім’ї та визначено право на отримання пільг. Тому зазначеним сім’ям пільговиків звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення не потрібно. Списки пільговиків, які матимуть право на отримання пільг з 1 липня 2015 року, управління праці та соціального захисту населення подають організаціям-надавачам житлово-комунальних послуг.

Інші сім’ї пільговиків, тобто ті, в яких пільговик або члени його сім’ї, які користуються пільгами, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, будуть запрошені районними управліннями праці та соціального захисту населення з метою заповнення Декларації про доходи сім’ї пільговика. До Декларації додаються довідки про доходи пільговика та членів його сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.

Якщо пільговик або члени його сім’ї, які користуються пільгами, є непрацюючими працездатними особами, подаються документи, що підтверджують відсутність доходів.

Відповідно до наданих документів буде визначено право пільговика на отримання пільг з 1 липня 2015 року.

У разі неподання передбачених документів право на отримання пільг визначено не буде, відповідно і пільги надані вчасно не будуть.

Надання пільг припиняється, якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, за заявою пільговика.

Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

У разі коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільги, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Звертаємо вашу увагу! Всім іншим категоріям громадян надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг залишається без змін, тобто без урахування доходу.

Нагадуємо, що продовжує діяти система житлових субсидій. Особи, які не підпадають під дію системи пільг, або громадяни, які мають право на пільги, але дохід яких є недостатнім для оплати за спожиті житлово-комунальні послуги, можуть скористатися програмою житлових субсидій. 

Громадянам, які вже надали документи на призначення субсидії, вдруге із заявою про перерахунок субсидії у зв’язку з припиненням надання пільг звертатися не потрібно. Розмір субсидії буде перераховано автоматично.

За інформацією щодо нового порядку надання пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги та щодо припинення надання пільг звертатися до УПтаСЗН (тел. 70-26-19) і до абонентних відділів житлово-комунальних підприємств за телефонами:

 • КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» – 3-13-51; 066-336-91-41;
 • КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» – 5-33-77;
 • ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» – 70-45-76;
 • Сєвєродонецький РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» – 4-32-48;
 • ТОВ «ТАУН СЕРВІС» – 71-44-46; 71-39-19; 6-86-71; 2-98-08; 050-422-94-16; 050-475-56-24.